۱۳۹۷ سه شنبه ۲۶ تير
برگزاري مراسم اختتاميه دوره حضوري دانش افزايي زبان فارسي در دانشگاه الزهرا(س)
ارسال شده در تاریخ 1396/06/23
ساعت 14:25
مراسم پاياني دوره دوهفته اي دانش افزايي زبان فارسي با شركت تعداد 10 نفر از بانوان دانشگاهي علاقه مند به زبان فارسي از كشورتونس عصر روز چهارشنبه 22 شهريورماه 1396 در محل تالار بانو مجتهده امين مركز همايشهاي بين المللي دانشگاه الزهرا با حضور دكتر مهناز ملانظري رييس دانشگاه الزهرا، دكتر پريچهر حناچي، مدير همكاريهاي علمي بين المللي دانشگاه، دكتر خديجه كريمي، مدير مركز آموزش زبان فارسي دانشگاه، دكتر سوسن قهرماني قاجار رييس دانشكده ادبيات، فرهاد پاليزدار، معاون امور بين الملل بنياد سعدي، و دكتر حجت اله جواني، معاون مديريت همكاريهاي علمي بين المللي دانشگاه و كاركنان مديريت بين الملل و مركز آزفاي دانشگاه الزهرا، اساتيد دوره و نماينده بنياد سعدي برگزار شد. غازي بن صالح، سفير كشور تونس در تهران نيزبه دعوت دانشگاه الزهرا در اين مراسم حضور يافت.

در ابتداي مراسم رييس دانشگاه پس از خوشامدگويي به ميهمانان و ابراز خوشوقتي از برگزاري دوره دانش افزايي زبان فارسي در دانشگاه الزهرا، آمادگي اين دانشگاه را براي برگزاري دوره هاي حضوري آموزش زبان فارسي اعلام داشت و اظهار اميدواري كرد افزايش اينگونه رويدادهاي فرهنگي سبب گسترش زبان و ادب فارسي در ميان دانشگاهيان جهان گردد.. سپس فيلم معرفي دانشگاه الزهرا به زبان عربي به نمايش درآمد. سفير تونس در ايران طي سخناني با تحسين امكانات موجود در دانشگاه الزهرا براي آموزش عالي دختران، از اين دانشگاه به خاطر دعوت از دانشجويان تونسي براي گذراندن دوره دانش افزايي زبان فارسي قدرداني نمود.وي افزود: از نظر من حد و مرزي براي تعامل بين دو ملت تونس و ايران در حوزه هاي فرهنگي وجود ندارد. براي گسترش زبان فارسي در تونس بايد برنامه ريزي و تلاش بيشتري انجام پذيرد و اين امر با توسعه آموزش زبان فارسي در ميان دختران و زنان علاقه مند تونس بهتر به نتيجه مي رسد.. سفير تونس در تهران به فارسي آموزان تونسي حاضر در مراسم تبريك گفت و حضور آنان را در اين دوره مايه سرافرازي ملت تونس دانست. وي از آنان خواست پس از طي اين دوره با بازگشت به ميهن خود حامل پيام هاي فرهنگي ملت ايران براي ملت تونس باشند.

در ادامه تعدادي از دانشجويان شركت كننده در دوره به اجراي قطعاتي از سرودهاي ميهني به زبان عربي و سرودي به زبان فارسي با اجراي پيانو پرداختند. سپس گواهينامه هاي پايان دوره توسط رييس دانشگاه الزهرا و با حضور سفير تونس و معاون بين الملل بنياد سعدي از سوي مركز آموزش زبان فارسي و مديريت همكاريهاي علمي بين المللي دانشگاه به شركت كنندگان اهداشد.

مدير مركز آموزش زبان فارسي دانشگاه الزهرا در سخناني با اظهار رضايت از پيشرفت فارسي آموزان شركت كننده در اولين دوره دانش افزايي زبان فارسي، به معرفي آموزشهاي حضوري و مجازي مركز آزفاي دانشگاه الزهرا پرداخت. وي با ذكر فعاليتهاي مركز آزفا در تاليف كتاب هاي چهار مهارتي آموزش زبان فارسي، به تشريح مراحل تدوين و اجراي برنامه هاي آموزشي و فرهنگي منسجم براي داوطلبان آموزش زبان فارسي با استفاده از امكانات چندرسانه اي دانشكده ادبيات و زبانهاي خارجي پرداخت. وي از همكاري صميمانه بنياد سعدي و مديريت همكاريهاي علمي بين المللي دانشگاه الزهرا سپاسگزاري نمود.

در ادامه مراسم معاون بين الملل بنياد سعدي در سخنراني خود از تلاشهاي مسئولان و همكاران دانشگاه الزهرا به خاطر برگزاري موفق دوره دانش افزايي زبان فارسي تشكركرد و حضور فعال و علاقه مندي شركت كنندگان دوره را شايسته تقدير دانست. وي فارسي آموزان شركت كننده در دوره را يكي از حلقه هاي ارتباط فرهنگي دو ملت ايران و تونس ناميد و اظهار اميدواري كرد در آينده شاهد نقش فعال اين اساتيد و دانشجويان در ارتباطات فرهنگي دو ملت باشيم. مدير همكاري هاي علمي بين المللي دانشگاه الزهرا نيز از همكاري صميمانه بنياد سعدي در اجراي برنامه هاي بازديدهاي فرهنگي دوره تشكر و سپاسگزاري كرد و نشان يادبود دانشگاه الزهرا به معاون بين الملل بنياد سعدي اهدا كرد.

در پايان مراسم تعدادي از شركت كنندگان در دوره به بيان خاطرات خود از ايران و لحظات شيرين بازديد از اماكن تاريخي و فرهنگي تهران، از جمله برج ميلاد، درياچه خليج فارس، كوهستانهاي شمال تهران و جماران، به زبان فارسي پرداختند. شايسته بيان است كه در شب قبل از مراسم افتتاحيه، مراسمي با عنوان شب فرهنگي تونس در محل گلستان دانشجويان دانشگاه الزهرا با حضور اساتيد و دانشجويان شركت كننده در دوره، دانشجويان عرب زبان دانشگاه، و مدير و همكاران بين الملل دانشگاه الزهرا برگزار گرديد. در اين مراسم ميهمانان تونسي دانشگاه الزهرا با طبخ چند نوع غذا و شيريني مخصوص كشورشان از ميزبانان خود پذيرايي كردند و با قرائت اشعارفارسي و عربي شبي به يادماندني را رقم زدند.

دوره دانش افزايي زبان فارسي به مدت دو هفته از 7 تا 23 شهريورماه 1396 در دانشگاه الزهرا با هماهنگي رايزني فرهنگي ايران در تونس با حضور تعداد 10 تن از دانشگاهيان فارسي آموز تونسي برگزار گرديد.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:27
تصاویر مرتبط:

  • برگزاري مراسم اختتاميه دوره حضوري دانش افزايي زبان فارسي در دانشگاه الزهرا
  • برگزاري مراسم اختتاميه دوره حضوري دانش افزايي زبان فارسي در دانشگاه الزهرا

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.