۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر
اردوي يك روزه ويژه دانشجويان جديدكارشناسي سال 96 دانشگاه الزهرا(س) برگزار گرديد
ارسال شده در تاریخ 1396/07/22
ساعت 15:02
اردوي يك روزه ويژه دانشجويان جديد كارشناسي سال 96 دانشگاه الزهرا(س) در تاريخ 20 مهرماه در باغ گياه شناسي ملي ايران به ميزباني بخش اردوهاي معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه از ساعت 8 الي 16 برگزار شد.
دانشجويان در ابتدا در قالب چند گروه قسمت هاي مختلف باغ را بازديد نمودند و با گونه هاي مختلف گياهي آشنا شدند. در ضمن اولين جشنواره انار با ارائه و عرضه مستقيم محصول انار توسط باغداران برتر توليدكننده كشور همزمان با برگزاري اردوي دانشجويان دانشگاه الزهرا (س) در باغ ملي گياه شناسي برگزار شد. در اين اردو دانشجويان در مسابقه هاي ورزشي شركت كرده و جوايز خود را دريافت نمودند.
بعد از برگزاري نماز جماعت و سرو غذا در اين مجموعه، خانم دكتر گليجاني- معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه- ضمن خوشامدگويي به دانشجويان، بخش هاي مختلف اين معاونت را معرفي كرد.
ايشان در بخش ديگري از صحبت هاي خود بر اين نكته تاكيد كرد كه دانشجويان علاقمند با عضو شدن در انجمن هاي علمي، كانون هاي فرهنگي و تشكل هاي سياسي و... مي توانند از اوقات فراغت خود به بهترين صورت بهره برداري نموده و آن را پربار نمايند.
آقاي دكتر شمشيرگر سخنران ويژه اين مراسم بود كه راجع به انتخاب هاي يك جوان صحبت كرده و عنوان نمود جوانان با انتخاب هاي خود آينده خويش را رقم مي زنند.
موسيقي اين برنامه ني نوازي بود كه توسط آقاي مكانيكي اجرا شد و با استقبال خوبي نيز مواجه گرديد.
گفتني است باغ گياه شناسي ملي ايران شامل 3000گونه از انواع گياهان درختچه‌اي، بوته‌اي و درختي است. اين موزه زنده از رويشگاه‌هاي گوناگون ايران نظير كوهستاني البرز و زاگرس، جنگلي خزري و بيابان ها و همچنين رويشگاه هاي مهم جهان نظير اروپا، آسيا (هيماليا، چين و ژاپن) تشكيل شده است. علاوه بر آن در اين باغ قطعات تخصصي نظير گياهان دارويي و صنعتي، آربراتوم، گياهان پياز دار ايران و باغ ميوه ايراني و همچنين قطعات آموزشي ـ نمايشي شامل باغ هاي سنگي و صخره‌اي، باغ هاي نمايشي، آبشار ها و درياچه‌ها وجود دارد.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:237
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.