۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر
ملاقات سفير سنگاپور و رييس موسسه بين المللي مطالعات خشونت سياسي و تروريسم با رياست و اساتيد دانشگاه الزهرا(س)
ارسال شده در تاریخ 1396/07/23
ساعت 09:05

هياتي از مديران و هيات علمي دانشكده مطالعات بين الملل دانشگاه ناتيانگ سنگاپور 23 مهرماه 1396 در محل سالن دكتر سيف دانشگاه الزهرا با دكتر مهناز ملانظري، سرپرست دانشگاه، دكتر يداله اردوخاني ، معاون پژوهشي و فناوري، دكتر پريچهر حناچي، مدير همكاريهاي علمي بين المللي، دكتر حجت اله جواني معاون دفتر بين الملل، دكتر افسانه توسلي معاون اجرايي و بين الملل دانشكده علوم اجتماعي و دكتر سيد يعقوب موسوي و دكتر سيده لطيفه حسيني اساتيد دانشكده علوم اجتماعي ملاقات كردند. دكتر اميرعلي مسعودي، مديربرنامه ريزي آموزشي دانشگاه نيز به نمايندگي از سوي معاونت آموزشي دانشگاه در اين نشست حضور يافت.
هيات ميهمان شامل: پروفسور اونگ كنگ يونگ، معاون اجرايي دانشكده و سفير سنگاپور در تهران، پروفسور روهان گانارانتا، استاد مطالعات امنيتي و رييس موسسه بين المللي مطالعات خشونت سياسي و تروريسم، دكتر كوا چونگ گوان، عضو ارشد هيات علمي و دكتر اندرو فو، تحليلگر ارشد بود كه به اتفاق دكتر جواد انصاري سفير كشورمان در سنگاپور، دكتر روحي صفت معاون دفتر مطالعات سياسي و بين المللي و دكتر دارابي مسئول بخش مطالعات شرق آسيا و اقيانوسيه وزارت امور خارجه به منظور ملاقات با مسئولان دانشگاه الزهرا و گفتگو در خصوص پژوهشهاي در دست انجام در محل دانشگاه الزهرا حاضر شدند.
دكتر جواد انصاري سفير غير مقيم ايران در سنگاپور، با بيان فعاليتهاي پنج سال گذشته ي خود در برقراري روابط بهتر بين دو كشور و رفت و آمد هياتهاي مختلف در عالي ترين سطوح، به معرفي مختصر ميهمانان و موسسه مطالعات بين الملل سنگاپور، ابراز اميدواري كرداز رهگذر اين ارتباطات باب همكاري بين دانشگاه الزهرا و موسسات علمي پژوهشي سنگاپور گشوده شود و تبادل دانشجو و انجام پژوهش هاي مشترك بين دو دانشگاه صورت پذيرد.
رياست دانشگاه الزهرا نيز با اشاره به سياست گذاري وزارت علوم در گسترش روابط بين الملل دانشگاههاي كشور، آمادگي اين دانشگاه را براي انجام پژوهش هاي مشترك با توجه به ظرفيت بالاي پژوهشي موجود در پژوهشكده زنان و گروه مطالعات زنان و خانواده بيان نمود.
پروفسور اونگ كنگ يونگ، معاون اجرايي دانشكده مطالعات بين الملل دانشگاه ناتيانگ و سفير غيرمقيم سنگاپور در تهران، به معرفي پژوهشهاي در دست انجام آن موسسه در زمينه مشاركت فزاينده زنان در تروريسم و خشونت و نقش آنان در گسترش تفكر راديكالي به نسل بعد و ترغيب همسرانشان در انجام عمليات تروريستي پرداخت. پروفسور روهان گانارانتا، رييس موسسه بين المللي مطالعات خشونت سياسي و تروريسم با بيان تاثيرپذيري بيشتر زنان از تبليغات تروريسم جهاني و سوق يافتن آنان به عضويت در گروههاي تروريستي، به بيان مواردي از اعتقادات تلقين شده به زنان مسلمان براي ترغيب و همكاري آنان در عمليات انتحاري و ايفاي نقش هاي مختلف پشتيباني مردان و تربيت كودكان براي انجام عمليات انتحاري تروريستي پرداخت. وي افزود: ما هر روز شاهد ورود زنان بيشتري در مسير حملات انتحاري هستيم. حملات تروريستي بيشتري در آسيا با همكاري زنان صورت مي پذيرد. زنان فرماندهان اصلي و مشوق همسران و فرزندانشان در انجام عمليات تروريستي هستند. با توجه به اهميت نقش زن در خانواده، رهبران اين گروههاي تروريستي با جعل مطالب مذهبي و تلقين اعتقادات ديني كه پايه اي در قرآن و حديث ندارد، از اين نقش محوري زنان سوئ استفاده مي كنند.
پژوهشگران موسسه مطالعات مطالعات تروريسم در مراكز بازپروري ، سعي در اصلاح اعتقادات تروريستهاي دستگيرشده با كمك مشاوره هاي تخصصي و بهره گيري از هنر، نقاشي و موسيقي دارند.
دكتر توسلي معاون بين الملل دانشكده و عضو گروه مطالعات زنان و خانواده نيز با بيان مطالعات انجام شده و در دست انجام در مورد خشونت عليه زنان آمادگي خود و همكارانش را براي همكاري در انجام پروژه هاي تحقيقاتي در اين خصوص اعلام نمود.
گفتني است دانشكده مطالعات بين الملل دانشگاه فني نانيانگ سنگاپور در سال 2007 تاسيس شده است. پيش از آن موسسه مطالعات راهبردي آن دانشگاه در سال 1996 آغاز به كار كرده بود. هدف و ماموريت آن انجام پروژه هاي تحقيقاتي برتر و پيشرو در آسيا بوده است. پژوهشهاي دفاعي، امنيت ملي، روابط بين الملل و مطالعات راهبردي و سياسي در آن موسسه صورت مي پذيرد. دانشكده نام برده شامل پنج موسسه پژوهشي مطالعات دفاعي و راهبردي، مركز بين المللي پژوهشي خشونت سياسي و تروريسم، مركز امنيت ملي، مركز مطالعات امنيتي غير سنتي، مركز مطالعات بين فرهنگي است.
در پايان نشست هداياي يادبود دو دانشگاه ردوبدل شد و ميهمانان براي صرف ناهار به رستوران سنتي ترمه هدايت شدند.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:75
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.