۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان
برگزاري رويداد روبه راه توسط مركز نوآوري و شكوفايي دانشگاه الزهرا
ارسال شده در تاریخ 1396/07/24
ساعت 14:50
رويداد رو به راه با هدف آشنايي با كارآفريني و ترغيب دانشجويان به نوآوري و كارآفريني در روز دوشنبه 24 مهرماه سال جاري با همكاري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و مركز كارآفريني و نوآوري دانشگاه الزهرا در سالن توراني اين دانشگاه برگزار شد. در اين رويداد 5 نفر از زنان كارآفرين به‌عنوان زنان موفق تجربيات الهام‌بخش خود در زندگي را در اختيار مخاطبين قرار دادند.

اين رويداد با سخنراني خانم دكتر حسين‌زاده مدير مركز كارآفريني و نوآوري دانشگاه الزهرا در مورد اهداف و چشم‌اندازهاي اين مركز آغاز شد. سپس آقاي سيد محمد حسين سجادي نيري دبير ستاد توسعه فناوري‌هاي نرم و هويت ساز معاونت علمي و فناوري رياست‌ جمهوري سخنراني كوتاهي درمورد كارآفريني داشتند. پس از آن 5 نفر از زنان موفق كارآفرين تجربيات خود را در اختيار مخاطبين قرار دادند.

به نظر يكي از سخنرانان خانم سارا بانكي استاديار دانشكده مديريت و اقتصاد دانشگاه صنعتي شريف، ما در دانشگاه‌ها آموزش مهارت فردي و اجتماعي نداريم و هنور ارتباط برقرار كردن با سايرين، رفتار مبتني بر احترام، مهارت گفتگو و بسياري از مهارت‌ها را آموزش نمي‌بينيم. چيزي كه بايد بياموزيم اصول حرفه‌اي بودن است.

خانم سيده فاطمه مقيمي مديرعامل شركت حمل و نقل بين‌المللي سديد بار نيز معتقد بود براي شروع كسب‌ وكارنيازي نيست لزوما سرمايه زياد يا بهترين‌ها فراهم باشد بلكه با حداقل‌ها هم مي‎توان شروع كرد و تنها انگيزه و آمادگي به كار مهم است.

به‌ اعتقاد ندا مفاخري مديرعامل مديران ايران، زندگي مانند سفري پرهيجان است، بايد آن را شروع كنيم و در مسير خودمان حركت كنيم و مسير را بيشتر و بهتر كشف كنيم. به نظر وي براي ادامه مسير بايد آماده شويم اما همه چيز در طول مسير اتفاق مي‌افتد، نبايد منتظر ماند. زندگي در حركت است و منتظر ما نمي‌ماند.

خانم سمانه افتخاري كارشناس استقرار شركت چارگون و فعال در حوزه افراد داراي معلوليت معتقد بود از زمان كودكي تا آخر عمر عقايد، باورها و ارزش‌هايي هستند كه ازطرف خانواده و جامعه‌اي كه در آن هستيم به ما منتقل مي‌شوند. اين انتخاب ماست كه مي‌توانيم در صورت لزوم در آن‌ها تجديدنظر كنيم. بخش زيادي از اين اتفاق در اثر ارتباطات ما با ديگران شكل مي‌گيرد. اين‌كه ما انتخاب مي‌كنيم در چه جمعي باشيم در نوع نگاه ما تاثير زيادي دارد.

مليحه مير مدير و مؤسس شركت اروين اريكه فرسان و يكي از زنان كارآفرين سخنران اين رويداد با عنوان گام‌هايي سخت براي ساختن خويش از دوره خوب كودكي و روزهاي سخت نوجواني و جواني خود و تلاش و پشتكار براي رشد ترقي گفت.

شيرين پارسي رئيس هيات مديره شركت نوكشت شاليكاران خزر نيز ابتدا كوتاه درمورد زندگي و كار خود گفت و در ادامه از اهميت نگاه همدلانه به يكديگر، نگاهي به توانمندي بالقوه و بالفعل خودمان و پذيرش نقش اجتماعي‌مان براي ايجاد تغيير و دستيابي به جايگاه مناسب اجتماعي گفت.

اين رويداد با پنل پرسش و پاسخ به پايان رسيد.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:92
تصاویر مرتبط:

  • برگزاری رویداد روبه راه توسط مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه الزهرا
  • برگزاری رویداد روبه راه توسط مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه الزهرا

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.