۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان
حضور هيات دانشگاه الزهرا(س) در كنفرانس سالانه اتحاديه بين المللي سازي دانشگاهها
ارسال شده در تاریخ 1396/08/01
ساعت 12:35
كنفرانس سالانه اتحاديه بين المللي دانشگاهها با موضوع چالشهاي پيش روي آموزش عالي بين المللي به ميزباني دانشگاه آكرا در تاريخ 20-18 اكتبر2017 برگزارشد. دانشگاه الزهرا به عنوان يكي از اعضاي قديمي اتحاديه با اعزام دكتر فريده حق بين به عنوان نماينده رييس دانشگاه و دكتر پريچهر حناچي مدير همكاريهاي علمي بين المللي دانشگاه در اين كنفرانس حضور يافت.

رؤسا و مديران بين الملل دانشگاه‌هاي تهران، خوارزمي، خواجه نصير، تبريز، يزد، تربيت مدرس ، بوعلي سينا ، آزاد اسلامي و امام جواد از كشورمان و مجموعاً حدود 250 دانشگاه از سراسر جهان در اين اجلاس حضور يافتند. به طور كلي 600 دانشگاه و مؤسسه‌ي آموزش عالي از 120 كشور جهان در اين اتحاديه عضويت دارند.

ارائه پوستر با عنوان "به سوي فارغ التحصيلان توانمند" توسط دكتر حق بين با همكاري اعضاي هيات علمي دانشگاه الزهرا صورت پذيرفت. در اين كار پژوهشي چگونگي ايفاي نقش و مسئوليت دانشگاهها در توليد فارغ التحصيلاني توانمند به منظور اجراي نقش فعال در توسعه و دستيابي به جامعه اي پيشرو مورد بررسي قرار گرفته است.

كنفرانس فرصت مناسبي بود براي طرح چالش‌هاي فراروي نظام آموزش عالي و دانشگاه‌ها در سراسر جهان و همچنين تبادل تجربيات بين مسؤلان دانشگاه ها كه بتوانند با مسائل و چالش‌هاي جديد برخورد مناسبي داشته باشند. به عنوان مثال تجربيات كشور غنا در ابتدا مطرح شد. در آن كشور 10 دانشگاه جامع دولتي و 60 دانشگاه خصوصي و غيرانتفاعي وجود دارد كه تمامي دانشگاه‌هاي خصوصي موظفند كه مدت 10 سال در ارتباط با يك دانشگاه دولتي به فعاليت بپردازند تا امكان مستقل شدن آنها فراهم گردد. علاوه بر اين، موضوعات ديگري مانند فساد در آموزش عالي، اخلاق در برنامه‌ي درسي، مديريت ارزش محور و چالش‌هاي عمومي، انتظارات نهادهاي اجتماعي از مديران مؤسسه هاي آموزش عالي، تأثير رقابت و رتبه بندي و نيروهاي بازار در تحول مؤسسات آموزش عالي و تغيير نقش‌ها و انتظارات از رؤساي دانشگاه ها و همچنين نسبت بين مأموريت‌هاي آكادميك و اجتماعي و اقتصادي مؤسسات آموزش عالي مورد بحث و بررسي قرار‌گرفت و تجربه هاي مختلف دانشگاه‌ها در اين اجلاس ارائه گرديد.

هيات دانشگاه الزهرا با دكتر نصرت اله مالكي سفير ايران در غنا و دكتر حسن ايپكچي رايزن فرهنگي كشورمان در غنا ملاقات نمود. سفارت و رايزني كشورمان ضمن ترتيب ملاقاتهاي متعدد براي هيات ايراني، در ايجاد و توسعه همكاريها و جذب دانشجويان نخبه از كشور غنا قول همكاري دادند. همچنين همايش منطقه اي گفتگوهاي فرهنگي ايران و غرب آفريقا به همت مركز مطالعات آفريقاي وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي براي اسفندماه سال جاري در دست برنامه ريزي است.

هيات دانشگاه الزهرا در حاشيه كنفرانس با دكتر مصطفي عبدالحميد مشاور رييس جمهور و وزير ارتباطات غنا ملاقات نمود. همچنين بازديد از مركز تحقيقات زنان دانشگاه غنا و معرفي دانشگاه الزهرا و تبادل نظر در خصوص همكاري هاي پژوهشي و مطالعات تطبيقي زنان و خانواده صورت پذيرفت. هيات دانشگاه الزهرا در ملاقات با پروفسور اما آيكينز، معاون بين الملل دانشگاه غنا در خصوص تبادل دانشجو و همكاريهاي دانشگاهي مذاكرات مفيدي انجام داد.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:174
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.