۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان
نخستين همايش دانشگاهي ملي فرهنگ‌ نويسي در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد
ارسال شده در تاریخ 1396/08/13
ساعت 14:50
نخستين همايش دانشگاهي ملي فرهنگ‌نويسي به همت انجمن علمي دانشجويي زبان‌شناسي و گروه زبان‎شناسي دانشگاه الزهرا (س) در تاريخ 10 آبان 1396 در سالن بانو امين مركز همايش هاي بين المللي دانشگاه با حضور سخنرانان، اعضاي هيات علمي دانشگاههاي كشور و دانشجويان دوره هاي كارشناسي ارشد و دكتري رشته زبانشناسي برگزار شد.
در ابتداي مراسم كه از ساعت 8 صبح آغاز گرديد، دكتر آزيتا عباسي از دبيران علمي همايش، ضمن خوش آمدگويي و خير مقدم به كليه حضار، از همكاري معاونت فرهنگي و اجتماعي و معاونت پژوهشي دانشگاه الزهرا(س) در برگزاري اين همايش سپاسگزاري نمود.
سپس نشست نخست اين همايش به رياست دكتر مرضيه صناعتي و با سخنراني دكتر فرشيد سمائي از فرهنگستان زبان و ادب فارسي، خانم تينا قنبريان دانش‌آموخته مقطع كارشناسي ارشد از دانشگاه تربيت مدرس و ارائه مقاله مشترك دكتر آزيتا عباسي و بدري سادات سيدجلالي از دانشگاه الزهرا آغاز گرديد.
پس از استراحتي كوتاه،‌ نشست دوم به رياست دكتر محمدرضا رضوي آغاز شد و پس از سخنراني دكتر سيدضياء الدين قاسمي از دانشگاه تهران، دكتر ليلا گل‌پور از دانشگاه بين المللي امام خميني و دكتر فريده حق‌بين از دانشگاه الزهرا س به پايان رسيد.
نشست سوم پس از وقفه‌اي به منظور اقامه نماز و صرف ناهار، از ساعت 14 آغاز گرديد. رياست اين نشست بر عهده دكتر حيات عامري از دانشگاه تربيت مدرس بود. در اين نشست نيز سه سخنران از دانشگاه‌هاي آزاد زنجان، دانشگاه دامغان و دانشگاه پيام نور حضور داشتند.
آخرين نشست اين همايش با رياست دكتر فرشيد سمائي از فرهنگستان زبان و ادب فارسي برگزار شد. در اين نشست فرهاد قربان زاده از پژوهشگران فرهنگستان و دكتر ساغر شريفي از دانشگاه آزاد اسلامي كرج به ارائه مقاله خود پرداختند.
پس از اتمام ارائه مقاله‌ها، مراسم اختتاميه با سخنراني دكتر فريبا قطره يكي ديگر از دبيران علمي همايش آغاز شد. ايشان ضمن سپاس از تمامي عزيزاني كه مقالة خود را به اين همايش ارسال نمودند، ابراز اميدواري كردند كه بتوان اين همايش را به صورت سالانه و در دانشگاه الزهرا س برگزار نمود. همچنين ايشان از تمامي دانشجوياني كه در برگزاري هرچه بهتر همايش با انجمن علمي دانشجويي زبان‌شناسي و گروه زبان‎شناسي دانشگاه الزهرا س همكاري داشتند تقدير نمود. در پايان نيز دبيران علمي و دبيران اجرايي با حضور بر روي سن و اهداي لوح تقدير به روساي نشست‌هاي همايش، سخنرانان و كادر اجرايي همايش از ايشان قدرداني كردند.
شايان ذكر است در اين روز، دانشگاه الزهرا س و همايش فرهنگ‌نويسي ميزبان نشر نويسه پارسي و نشر كتاب بهار، از ناشرين تخصصي كتب زبان‌شناسي بودند. كتاب‌هاي منتشر شده توسط اين دو ناشر، با تخفيف به شركت‌كنندگان همايش عرضه گرديد. همچنين در اين روز از كتاب دكترقطره، با عنوان «واژه نامة توصيفي فرهنگ‌نويسي» از انتشارات نشر نويسه پارسي رونمايي شد.
نخستين همايش دانشگاهي ملي فرهنگ نويسي باثبت عكس يادگاري حاضرين در اختتاميه، پايان يافت.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:191
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.