۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان
حضور عضو هيات علمي گروه زبان روسي دانشگاه الزهرا در كنفرانس علمي بين المللي " ايران و روسيه – پنج قرن همكاري" در مسكو
ارسال شده در تاریخ 1396/08/25
ساعت 14:50
دومين كنفرانس بين المللي " ايران و روسيه - 5 قرن همكاري" روز چهارشنبه 24 آبان ماه 1396 درمحل آرشيو دولتي تاريخ اجتماعي - سياسي روسيه در مسكو برگزار گرديد. هياتي از ايران به سرپرستي سيدكاظم سجادپور رئيس مركز آموزش و تحقيقات وزارت امورخارجه و تعدادي از اساتيد دانشگاه و كارشناسان و صاحبنظران حوزه روسيه با ارايه مقاله و سخنراني در كنفرانس مزبور شركت كردند. خانم ناهيده كلاشي عضو هيات علمي گروه زبان روسي دانشگاه الزهرا با ارائه مقاله ي " گفتگوي بينافرهنگي و ديني ايران و روسيه- از ديروز تا امروز" در اين كنفرانس حضور فعال داشت. مراسم افتتاحيه و نشست رسمي كنفرانس در ساختمان آرشيو دولتي تاريخ اجتماعي- سياسي روسيه و پنل هاي تخصصي كنفرانس مشتمل بر 6 پنل و نشست تخصصي نيز در انستيتو شرق شناسي آكادمي علوم روسيه برگزار گرديد. در مراسم افتتاحيه كنفرانس نيز پيام وزيران امورخارجه ايران و روسيه قرائت شد. همچنين نمايشگاه صنايع دستي ايران در حاشيه افتتاح كنفرانس در محل ساختمان آرشيو دولتي روسيه برگزار گرديد كه با استقبال شركت كنندگان مواجه شد.


اولين كنفرانس همكاري ايران و روسيه به مناسبت 515 سال روابط ديپلماتيك ايران و روسيه در سال 1395 در تهران برگزار شد. انستيتو شرق شناسي آكادمي علوم روسيه باحمايت سفارت ج.ا.ايران در آن كشور، برگزاركنندگان اصلي اين كنفرانس محسوب مي شوند. در حاشيه كنفرانس خانم ناهيده كلاشي ملاقاتهايي در ارتباط با تبادل دانشجو با اساتيد دانشگاه زبانشناسي دولتي روسيه داشت. وي همچنين در خصوص برگزاري نمايشگاه آثار هنري دانشجويان دانشكده هنر دانشگاه الزهرا در روسيه كه قرار است به ابتكار رايزني فرهنگي ايران در مسكو در اواخر سال جاري برگزار گردد، مذاكراتي انجام داد. نماينده دانشگاه الزهرا همچنين در مراسم ضيافت شامي كه از سوي سفارت جمهوري اسلامي ايران در مسكو با حضور تمامي سخنرانان شركت كننده در همايش ترتيب داده شده بود شركت نمود.


در حاشيه كنفرانس خانم كلاشي با پروفسور الكساندر پاليشوك مدير گروه زبان فارسي دانشگاه ام.گ.ال.او. ملاقات و گفتگو كرد. پروفسور پاليشوك با توجه به چاپ كتاب "درآمدي برتاريخ و فرهنگ روسيه" توسط انتشارات سمت، درخواست دريافت تعدادي از كتاب چاپ شده به منظور تدريس در آن دانشگاه را مطرح و تاكيد كرد با توجه به دارابودن گروه زبان فارسي در دانشگاه شان امكان تبادل دانشجو با دانشگاه الزهرا وجود دارد. وي همچنين در خصوص همكاري بيشتر با دانشگاه الزهرا در حوزه آموزشي و پژوهشي اظهار تمايل نمود.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:56
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.