۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان
نشست مسولان مركز تعاملات بين المللي علمي فناوري رياست جمهوري با رئيس و معاونين دانشگاه الزهرا (س)
ارسال شده در تاریخ 1396/09/04
ساعت 09:53
دانشگاه الزهرا در 30 آبان 1396 در سالن پروين اعتصامي ميزبان آقاي مهندس بيرنگ قائم مقام امور بين الملل و رئيس مركز تعاملات بين المللي علمي فناوري رياست جمهوري، خانم حميدزاده مشاور امور بانوان معاون علمي فناوري رياست جمهوري، مهندس حسيني معاون رئيس مركز تعاملات بين المللي علمي فناوري رياست جمهوري، مهندس يادگاري و خانم قاسمي كارشناسان پايگاه همكاري با متخصصان و كارآفرينان ايراني خارج از كشور بود. در اين نشست سركار خانم دكتر ملانظري رئيس دانشگاه الزهرا، دكتر اردوخاني معاون پژوهشي، دكتر سيف برقي معاون آموزشي، دكتر رحماني معاون اداري و مالي، و دكتر پريچهر حناچي مدير همكاري هاي علمي بين المللي و برومند نماينده پايگاه تخصصي همكاري و كارشناس بين الملل دانشگاه الزهرا نيز حضور داشتند.

بخش اول نشست مهندس بيرنگ از اهداف شكل گيري پايگاه همكاري با متخصصان ايراني خارج از كشور و تسهيلات پايگاه سخناني را ايراد نمود كه اين طرح به طور رسمي از سال 1393 در بنياد ملي نخبگان شروع به كارنمود با هدف بهره مندي از تجارب و دانش محققان و حمايت از حضور آنان در داخل كشور، در مرحله اول تعدادي بيش از برآورد اوليه طرح از ايرانيان به كشور بازگشته و در مراكز مختلف مشغول به فعاليت شدند. در حال حاضر 48 دانشگاه و پژوهشگاه و پارك فناوري مهم و موفق در كشور طرف اين همكاري هستند. همچنين دانشگاه الزهرا از يك سال پيش به عنوان پايگاه تخصصي همكاري خود را آغاز نموده است.

خانم دكتر حميدزاده مشاور امور بانوان معاون علمي فناوري يكي از هدف خود را كمك به بانوان در حوزه هايي مثل توسعه اشتغال و كارآفريني اعلام كردند. در ادامه خانم دكتر ملانظري رياست دانشگاه آمادگي دانشگاه الزهرا براي حضور محققان ايراني را در دانشگاه اعلام نموده و بيان كرد كه دانشگاه الزهرا همگام با سياست هاي كلان كشور و در راستاي گسترش ارتباطات و همكاري هاي علمي بين المللي همكاري نزديكي را با متخصصان ايراني دانشگاه هاي خارج از كشور آغاز نموده و زمينه هاي گوناگون فعاليت اين فرهيختگان را در دانشگاه فراهم نموده است و دانشگاه با تمام پتانسيل هاي موجود آماده همكاري هاي بيشتر با مركز تعاملات بين المللي علمي فناوري رياست جمهوري است.

همچنين در اين نشست مسولان مركز تعاملات بين المللي علمي فناوري رياست جمهوري با دانشجويان پسا دكتري دانشگاه الزهرا ديدار و گفتگو كردند.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:162
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.