۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان
همايش ملي نگرش علمي و كار بردي به عفاف و حجاب در دانشگاه الزهرا(س) برگزار گرديد
ارسال شده در تاریخ 1396/09/07
ساعت 13:47
همايش ملي نگرش علمي و كار بردي به عفاف و حجاب با حضور مسئولان و مدعوين ويژه 7 آذر ماه 1396 در مركز همايش هاي بين المللي دانشگاه برگزار گرديد.
در ابتدا مراسم افتتاحيه اين همايش، دكتر فتاحي زاده دبير علمي همايش، ضمن خير مقدم به حضار و مدعوين گرامي و عرض تبريك آغاز امامت حضرت مهدي (عج) گزارشي اجمالي از همايش را ارائه نمود و بيان داشت از اهداف همايش، برگزاري آن در سطح وسيع بين المللي گامي است كه پيش بيني مي شود با هم انديشي با قشر فرهيخته و تحصيل كرده جامعه ساز و كارهاي بهتري در اين امر به دست آيد. وي با اشاره به اينكه تبلور عفاف و حجاب در جامعه زمينه ساز حفظ هويت و شخصيت انساني آحاد جامعه است و نظر به اهميت اين مساله و نيز رسالت دانشگاهيان در آسيب شناسي روند تغيير عفاف و حجاب، اين امر در اولويت بررسي قرار گرفته است. اين همايش علمي و كاربردي است و نگاه فراجنسيتي به موضوع عفاف و حجاب دارد. در اواخر سال 1394 موضوع برگزاري اين همايش مصوب گرديدو بعد از تشكيل جلسات متعدد، هشت محور براي آن در نظر گرفته شد كه 878 مقاله براي اين موضوعات به دبيرخانه رسيدو آثار رسيده منتخب در نشست هاي آن بررسي مي شود.
بعد از سخنان دبيرعلمي همايش كليپي از روند آماده سازي و فعاليت هاي انجام شده براي برگزاري همايش به نمايش در آمد و پس از آن دكتر ملانظري رئيس همايش و سرپرست دانشگاه الزهرا(س) ضمن خوش آمد گويي به ميهمانان و اساتيد فرهيخته، تقارن سالروز آغاز امامت حضرت ولي عصر (عج) را با مراسم آغاز اين همايش به فال نيك گرفت و ابراز اميدواري كرد كه با ياري آن حضرت راه رسيدن به مقصود اصلي حاصل شود و در ادامه بر اين نكته تاكيد نمود كه همه مابه دنبال جامعه سالم و استوار هستيم كه در آن با آرامش رواني به سر برده و ايجاد خانواده با پيوندهاي مستحكم لازمه آن مي باشد. رياست دانشگاه الزهرا در خصوص هدف از اين همايش افزود: پرداختن به موضوع حجاب و عفاف الزاما پوشش خانم ها نبوده است، در اسلام به سهم مساوي زنان و مردان در ايجاد يك جامعه سالم تاكيد شده است. حجاب در اسلام به معني پرده نشيني نيست بلكه پوششي معقول براي حفظ كرامت انسان براي زن و مرد تعريف شده است.
در اين همايش علمي تخصصي دكتر خرمشاد- عضو هيئت علمي دانشگاه علامه طباطبايي و فعال فرهنگي- در خصوص موضوع حجاب و عفاف سخنان جامعي را مطرح نمود.
پس از اين سخنراني نشست هاي تخصصي روز اول همايش با عناوين ارتباط و رسانه ها، بهداشت و سلامت، هنر و ادبيات در سالنهاي اقماري مركز همايش هاي بين المللي دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد.
روز دوم نشست ها و مراسم پاياني همايش ملي نگرش علمي و كاربردي به عفاف و حجاب با برگزاري چهار نشست تخصصي در حوزه هاي جامعه شناسي، برنامه ريزي و سياستگذاري ،حقوق، روان شناسي و علوم تربيتي در تاريخ 8 آذر ماه 1396 برگزار گرديد.
همچنين مراسم پاياني اين همايش از ساعت 14 با حضور دكتر ملانظري- سرپرست دانشگاه الزهرا(س)- در سالن نور آغاز و با تقدير از عوامل اجرايي و برگزيدگان در ساعت 17 به كار خود پايان داد. شايان ذكر است در انتهاي مراسم به 9 نفر از حاضران به قيد قرعه كمك هزينه سفر به مشهد مقدس اهدا گرديد.
شايان ذكر است اين همايش و نشست هاي تخصصي مورد استقبال بسيار صاحبنطران فرهنگي، اساتيد و دانشجويان دانشگاه الزهرا(س) و ساير دانشگاهها قرار گرفت.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:503
تصاویر مرتبط:

  • همایش ملی نگرش علمی و کار بردي به عفاف و حجاب
  • همايش ملي نگرش علمي و كار بردي به عفاف و حجاب
  • همايش ملي نگرش علمي و كار بردي به عفاف و حجاب
  • همايش ملي نگرش علمي و كار بردي به عفاف و حجاب
  • همايش ملي نگرش علمي و كار بردي به عفاف و حجاب

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.