۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ دي
برگزاري پنجمين همايش آشنايي با مفاهيم نوين علوم كامپيوتر
ارسال شده در تاریخ 1396/09/29
ساعت 10:11
پنجمين همايش آشنايي با مفاهيم نوين علوم كامپيوتر گروه علوم كامپيوتر دانشكده علوم رياضي در تاريخ 28 آذرماه 96 به همت دانشكده علوم رياضي و همكاري معاونت فرهنگي و اجتماعي در سالن دكتر توراني برگزار شد.
در اين همايش ملي كه سالانه با حضور اساتيد و دانشجويان رشته علوم و مهندسي كامپيوتر با هدف آشنايي دانشجويان با مباحث جديد اين حوزه در دانشگاه الزهرا برگزار مي شود، بيش از 200 دانشجو از دانشگاه هاي شريف، الزهرا، اميركبير، تهران، خوارزمي، شهيدبهشتي، علم و صنعت، تربيت مدرس، علوم تحقيقات ، اصفهان، ايوانكي، ري، قزوين،مشهد، ابهر و ... حضور داشتند.
در ابتداي مراسم مديرگروه علوم كامپيوتر، دكتر اسكندري، ضمن خوش آمد گويي به حاضرين و ابراز خرسندي از تداوم برگزاري چنين رخدادي در دانشگاه الزهرا، به پيشينه اين همايش اشاره كرده و از رياست دانشكده علوم رياضي به سبب حمايت از برگزاري اين رويداد علمي تشكر و‌قدرداني كرد.
سپس دكتر امين غيبي، عضو هيات علمي دانشگاه صنعتي اميركبير، با موضوع «هندسه محاسباتي و كاربردهاي آن در پردازش تصوير، بينايي ماشين، سيستم‌هاي جغرافيايي و تشخيص الگو» سخنراني كرد. پس از آن دكتر مهدي حبيب زاده مطلق، مدير فني شركت دوران، به ايراد سخنراني با موضوع «نگاهي به چارچوب هاي كاري كلان داده و كاربردهاي يادگيري عميق» پرداخت.
مراسم با پخش گزارشي از همايش هاي قبلي با عنوان « يادمان همايش هاي پيشين» ادامه يافت. پس از آن دكتر هادي ويسي، عضو هيات علمي دانشگاه تهران، سخنراني با موضوع «پردازش رايانه اي زبان فارسي: كاربردها و روش ها» ارائه كرد. آخرين سخنراني نيز به دكتر محمد ربيعي، مدير فني شركت آركاويژن، با موضوع «معماري براي ارتباط انسان و روبات بر اساس درك انسان از محيط پيرامون» اختصاص داشت.
در پايان با تقديم لوح يادبود از اساتيد محترم سخنران تقدير به عمل آمد و پس از گرفتن عكس يادگاري، از ميهمانان پذيرايي شد.
 
 
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:208
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.