۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر
رئيس سازمان اموردانشجويان در گردهمايي معاونين دانشجويي از برگزاري جشنواره دانشجويان نمونه در 9 اسفندماه 1396 خبر داد
ارسال شده در تاریخ 1396/11/24
ساعت 13:14
دكترصديقي، معاون وزير و رييس سازمان امور دانشجويان، صبح امروز درآيين افتتاح شصت و يكمين نشست معاونان دانشجويي دانشگاه هاي سراسر كشوردر دانشگاه الزهرا(س) گفت: يكي از مباحثي كه در اين دوره پيگيري شد، بحث نقل و انتقال و مهماني دانشجويان بود كه اين مسئله در شرايط اضطراري دنبال شد به طوري كه روند درخواست دانشجويان براي انتقال طي سال 92 تا 96 از 62 هزار درخواست به 9 هزار درخواست كاهش يافت.
وي افزود: انتقال دانشجويان از خارج به داخل نيز ثابت بوده و همچنين روند برگزاري جشنواره دانشجويان نمونه نيز روند ثابتي را پيگيري كرده است.
دكتر صديقي گفت: ما براي شوراهاي صنفي دانشجويي اهميت قائل هستيم و اين امر همچنان در دانشگاه ها پيگيري مي شود. شوراي انضباطي دانشجويي نيز بايد ساماندهي شود و هماهنگي مناسبي بين دانشگاه ها در خصوص اقدامات شوراهاي انضباطي بايد ايجاد شود.
وي ادامه داد: در طول چهار سال گذشته تعداد محدودي پرونده به شوراي مركزي انضباطي ارائه شده و بيشتر مباحثي كه در آن مطرح شده، تخلفات آموزشي و برخي تخلفات اخلاقي بوده است.
رئيس سازمان امور دانشجويان در ادامه به كميسيون موارد خاص اشاره كرد و گفت: چالش اصلي ما دراين خصوص در دوره تحصيلات تكميلي است كه قرار است با اصلاح و تجديدنظر در آيين نامه ها تا حدي اختيارات به دانشگاه ها ارائه شود تا تعداد اين پرونده ها كاهش يابد.
دكترصديقي ادامه داد: در حوزه ورزش نيز دانشجوياني كه تحت پوشش ورزش هاي همگاني قرار داشتند افزايش يافته است و 500 هزار نفر را در سال 96 نشان مي دهد.
وي افزود: مراكز مشاوره و تربيت بدني از اولويت هاي ما است و همه دانشگاه ها بايد در آينده مشاوره تربيت بدني داشته باشند همچنين حمايت مالي خيرين در دوره ورزشي دانشجويان بايد افزايش يابد و فضاهاي ورزشي دانشگاه ها رتبه بندي شوند. همچنين المپياد ورزشي سال آينده در شيراز برگزار خواهد شد و برنامه هاي خوبي نيز در حوزه مشاوره و سلامت در دانشگاه ها انجام گرفته و تلاش ما اين است كه در چهار سال بعدي توجه و نگرش مثبتي نسبت به مجموعه دانشجويي ايجاد شود.
رئيس سازمان امور دانشجويان ادامه داد: 19 مركز آموزش زبان فارسي و 9 مركز واحد كنسولي ويژه دانشجويان خارجي دردانشگاه ها وجود دارد.
دكترصديقي خاطرنشان كرد: در زمينه دانشجويان غيرايراني نيز تلاش هاي خوبي صورت گرفته اما دانشگاه ها با هدف فاصله دارند و در حال حاضر 26 هزار و 600 دانشجوي غيرايراني در دانشگاه هاي وزارت علوم مشغول تحصيل هستند.
وي خاطرنشان كرد: آيين نامه اعطاي بورس به دانشجويان خارجي نيز به زودي تصويب خواهد شد و پس از تاييد دو وزير ابلاغ مي شود.
رئيس سازمان امور دانشجويان در ادامه به دانشجويان شاهد و ايثارگر اشاره كرد و گفت: 55 هزار دانشجوي شاهد و ايثارگر در دانشگاه هاي ما مشغول به تحصيل هستند كه دانشگاه ها در بحث ثبت نام اين دانشجويان در گروه هاي شبانه و غيرانتفاعي مشكلاتي با بنياد شهيد و امور ايثارگران دارند كه در حال پيگيري آن هستيم.
دكترصديقي در ادامه گفت: وضعيت رفاهي دانشگاه ها ارتقا يافته و در اين زمينه تحول داشته ايم، پوشش كاملي در ارائه وام هاي دانشجويي داشته ايم به طوري كه هزار و 200 ميليارد تومان وام پرداخت شده است و بحث اصلي و جدي مان ظرفيت سازي براي ساخت خوابگاه هاي مجردي و متاهلي است و برنامه ما اين است كه دغدغه دانشگاه ها را از بحث خوابگاه، غذا و حوزه رفاهي كمتر كرده و بار بيشتر آن را بر روي دوش سازمان امور دانشجويان و صندوق رفاه دانشگاه ها قرار دهيم و حوزه هاي دانشجويي در دانشگاه ها شعبه هاي سازمان باشند.
وي ادامه داد: در سال 97 ارتقاي خوابگاه ها را پيگيري مي كنيم و تمركز ما بر روي خوابگاه هاي رتبه سه و دو خواهد بود. همچنين برنامه ديگر ما صنعتي كردن سلف سرويس ها خواهد بود و توسعه رستوران هاي مكمل.
دكترصديقي درادامه به ارائه وام به دانشجويان دكتري اشاره كرد و گفت: بيش از 160 ميليارد تومان تا آخر سال به دانشجويان دكتري وام پرداخت شده است و اميدواريم سال آينده تعرفه پرداخت وام به دانشجويان دكتري بيشتر شود.
وي خاطرنشان كرد: سامانه جامع خدمات تقريباً به اتمام رسيده و هر هفته يك فعاليت سامانه براي ارائه خدمات به صورت الكترونيكي به دانشجويان به بهره برداري مي رسد.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:173
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.