۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ فروردين
حضور معاون رئيس جمهور در امور زن و خانواده در مراسم افتتاحيه همايش بين المللي هنرهاي تجسمي با رويكرد محيط زيست
ارسال شده در تاریخ 1396/12/02
ساعت 16:16
دكتر معصومه ابتكار، معاون رئيس جمهور در امور زن و خانواده، در تاريخ 4 اسفندماه 96 به منظور افتتاح همايش بين المللي هنرهاي تجسمي با رويكرد محيط زيست در سالن نور مركز همايش هاي بين المللي دانشگاه الزهرا(س) حضور يافته و در خصوص نقش و تاثير هنر در گسترش رويكرد توجه به محيط زيست، سخنراني نمود.
در مراسم افتتاحيه اين همايش بين المللي كه به همت معاونت هاي پژوهش و فناوري، فرهنگي و اجتماعي، دانشكده هنر دانشگاه الزهرا(س) و با همكاري انجمن علمي هنرهاي تجسمي طي دو روز در تاريخ هاي 4 و 5 اسفندماه 96 در مركز همايش هاي بين المللي دانشگاه الزهرا(س) برگزار مي گردد، دكتر معصومه ابتكار، معاون رييس جمهور در امور زن و خانواده، دكتر مهناز ملانظري، رييس دانشگاه الزهرا(س)، دكتر سوسن باستاني، معاون بررسي هاي راهبردي معاونت امور زنان و خانواده و عضو هيئت علمي دانشگاه الزهرا، دكتر يداله اردوخاني، معاون پژوهشي و فناوري، دكتر فاطمه كاتب، رئيس دانشكده هنر، دكتر پريسا شاد قزويني، دبيرعلمي همايش و دبير انجمن هنرهاي تجمسي و عضو هيئت علمي دانشگاه و جمعي از مسئولان، اساتيد، هنرمندان و دانشجويان علاقمند حضور داشتند.
اين همايش با سخنان دكتر شاد قزويني، دبير علمي همايش، و با بيان نحوه برگزاري همايش و فعاليت هاي انجام شده آغاز گرديده و سپس دكتر مهناز ملانظري، رييس دانشگاه الزهرا(س)، سخنراني نمود.
رياست دانشگاه الزهرا سخنان خود را با خوشامدگويي به مدعوين و مهمانان و خيرمقدم به خانم دكتر ابتكار براي حضور در دانشگاه الزهرا(س) و افتتاح اين همايش مهم آغاز نموده و ضمن عرض تسليت ايام سوگواري و شهادت حضرت زهرا(س) با بهره گيري از نظرات مقام معطم رهبري و رياست محترم جمهوري اهميت توجه ويژه به محيط زيست را خاطرنشان نمود.
دكتر مهناز ملانظري بر اين نكته تاكيد كرد كه حفظ محيط زيست و منابع طبيعي از جمله موضوعات و مسائل مهم و حياتي و حساس در كشور است و توسعه بخش هاي مختلف در كشور نيازمند الويت دادن به اين مقوله و حفظ منابع ارزشمند است. ايشان توسعه علم، پژوهش و فناوري و ترويج روحيه خودباوري و اعتماد به نفس در جامعه علمي و دانشگاهي را با الويت دادن به مقوله حفاظت از محيط زيست و اعمال برنامه ها و سياست هاي مديريت سبز در دانشگاه ممكن دانست.
رئيس دانشگاه الزهرا ضمن ستودن اقدام دستاندركاران برپايي اين همايش بين المللي، دستاوردهاي سال 96 دانشگاه الزهرا را در زمينه محيط زيست برشمرد. وي يكي از مهم ترين اقدامات دانشگاه را تشكيل شوراي مديريت سبز اعلام نموده و اظهار داشت دانشگاه الزهرا(س) به جهت فعاليت هاي ويژه خود در راستاي پاسداشت محيط زيست توانسته است در رتبه بندي هاي جهاني دانشگاههاي سبز حضور داشته و به عنوان يكي از ده دانشگاه ايراني حائز رتبه در اين رده بندي قرار گيرد.
در ادامه دكتر معصومه ابتكار، معاون رئيس جمهور در امور زن و خانواده، به عنوان سخنران ويژه همايش بين المللي هنرهاي تجسمي با رويكرد محيط زيست صحبت نموده و ضمن تشكر از رييس و مسئولان دانشگاه الزهرا(س) به مناسبت برگزاري اين همايش و توجه به موضوع مهم مديريت سبز، هنر و به ويژه هنرهاي تجمسي را مقوله موثري در ايجاد روحيه عشق آفريني و اميد در جامعه دانست.
معاون رئيس جمهور در امور زن و خانواده با بيان نگاه ويژه دولت و رياست محترم جمهوري به موضوع محيط زيست و فعاليت هاي صورت گرفته در اين راستا در دولت، بر اين موضوع تاكيد نمود كه به منظور تغيير و ايجاد تحول فكري، نگرشي و رفتاري در زمينه اهميت سرمايه هاي ارزشمند زيستي و به ويژه موضوع حفظ و حراست از منابعي نظير آب، تالاب و جنگل در جامعه نيازمند جريان سازي اجتماعي هستيم.
دكتر معصومه ابتكار با بيان نقش ويژه زنان در راستاي هم افزايي و ايجاد جرياني اجتماعي به منظور توجه به منابع ارزشمند طبيعي اعلام نمود كه دولت و قوانين كشور از سرمايه هاي اجتماعي كه در اثر فعاليت نهادهاي مردمي پيشرو در حفاظت از منابع طبيعي و محيط زيست تشكيل مي شوند، حمايت مي نمايند.
پس از سخنراني معاون رئيس جمهور در امور زن و خانواده در اين همايش با حضور رياست دانشگاه الزهرا، مسئولان، اساتيد و هنرمندان با اهداي تنديس از فعاليت هاي دكتر معصومه ابتكار در زمينه حفظ محيط زيست تقدير به عمل آمد.
گفتني است همايش بين المللي هنرهاي تجسمي با رويكرد محيط زيست در تاريخ 5 اسفندماه 96 هم با ارائه مقاله هايي از ايران و ساير كشورهاي جهان در مركز همايش هاي بين المللي دانشگاه الزهرا(س) ادامه خواهد يافت.
 
 
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:594
تصاویر مرتبط:

  • حضور معاون رئيس جمهور در امور زن و خانواده
  • حضور معاون رئيس جمهور در امور زن و خانواده
  • حضور معاون رئيس جمهور در امور زن و خانواده

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.