۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين
ملاقات رييس فدراسيون بين المللي موسسات كتابخانه اي (ايفلا) با رياست و مسئولان دانشگاه الزهرا
ارسال شده در تاریخ 1396/12/06
ساعت 15:01
دكترگلوريا پرز سالمرون رييس فدراسيون بين المللي موسسات و انجمن هاي كتابخانه اي (ايفلا) كه با همراهي دكترنفيسه احمد رييس كتابخانه ملي مالزي به منظور شركت در هشتادمين سالگرد تاسيس كتابخانه ملي ايران به كشورمان سفر كرده اند، صبح روز يكشنبه ششم اسفندماه 1396 از كتابخانه مركزي دانشگاه الزهرا بازديد نمودند. در اين بازديد مسئولان كتابخانه مركزي دانشگاه و رياست دانشكده علوم تربيتي و روان شناسي و اساتيد گروه آموزشي علم اطلاعات و دانش شناسي دانشگاه الزهرا ميهمانان را همراهي كردند.

هيات ميهمان در نشستي كه پس از بازديد در محل تالار انديشه دانشگاه الزهرا با حضورجمعي از مسئولان كتابخانه ملي و انجمن كتابداري و اطلاع رساني ايران، گروه كتابداري دانشگاه هاي تهران، علامه طباطبايي، خوارزمي، و مسئولان مركز اسناد ايران (ايران داك) تشكيل شد، با رياست، معاونت پژوهشي و جمعي از مسئولان و اساتيد دانشگاه الزهرا ملاقات كردند. در اين نشست پس از نمايش فيلم معرفي دانشگاه الزهرا، دكتر يدالله اردوخاني، معاون پژوهشي دانشگاه الزهرا توضيحاتي در مورد اين دانشگاه و دانشكده ها، پژوهشكده ها و امكانات آموزشي و پژوهشي آن ارائه داد. سپس دكتر زويا آبام، رييس كتابخانه مركزي دانشگاه به معرفي تاريخچه و امكانات كتابخانه مركزي دانشگاه الزهرا پرداخت. دكتر كامران مدير گروه علم اطلاعات و دانش شناسي دانشكده علوم تربيتي دانشگاه الزهرا نيز طي سخناني فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي در دست انجام گروه مزبور را بيان نمود. فاطمه پازوكي دانشجوي مقطع دكتراي علم اطلاعات و دانش شناسي دانشگاه الزهرا نيز با ارائه مطالبي به اهميت اتحاديه ايفلا درگسترش و حفظ دانش جهاني و ارتقائ دانش ايرانيان در خصوص علم اطلاعات پرداخت.

دكتر گلوريا پرز ضمن ابراز خوشوقتي از حضور در دانشگاه الزهرا و جمع اساتيد كتابداري دانشگاههاي ايران، با تاكيد بر غناي فرهنگي ايرانيان، ابراز اميدواري كرد تاثير فرهنگ غني ايراني موجبات رشد بيشتر جامعه را در همه ابعاد فراهم سازد. وي با اشاره به اهميت عضويت كتابخانه ها در كميته اصلي ايفلا بر ضرورت همكاري و ارتباط كتابخانه اي در تسهيل دسترسي همگاني به اطلاعات تاكيد نمود. وي آموزش راههاي دسترسي به اطلاعات را از اهداف اصلي ايفلا دانست. دكتر نفيسه احمد رييس كتابخانه ملي مالزي نيز طي سخنان خود از اساتيد حاضر براي شركت در كنگره ايفلا در سال 2018 در كوالالامپور دعوت به عمل آورد.

دكتر رضايي شريف آبادي عضو هيات علمي گروه علم اطلاعات و دانش شناسي دانشگاه الزهرا بر اهميت و لزوم تاسيس كميسيون ملي ايفلا در ايران تاكيد نمود. همچنين دكتر كياني يكي ديگر از اعضاي هيات علمي گروه علم اطلاعات و دانش شناسي دانشگاه الزهرا با اشاره به ضرورت برگزاري كنفرانسهاي منطقه اي ايفلا در كشورهاي درحال توسعه، انتشار مقالات اساتيد كتابداري كشورهاي مذكور در مورد مشكلات كتابخانه هاي منطقه را مفيد ارزيابي كرد. دكتر ميرزائيان رييس مركز فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه الزهرا با اشاره به رواج انتشار برخط اطلاعات و دانش به خطر نابودي كتابخانه هاي سنتي اشاره نمود. رييس ايفلا در تاييد همين نكته بر ضرورت فعاليت بيشتر كتابخانه هاي ملي و انجمن هاي كتابداري در رواج كتاب و كتابخواني تاكيد كرد.

دكتر ملانظري رييس دانشگاه الزهرا ضمن ابراز خوشحالي از شكل گيري اين نشست تخصصي در دانشگاه الزهرا ابراز اميدواري نمود نتايج اين گفتگوها براي دانشگاه الزهرا و ساير دانشگاههاي ايران مفيد و مثمرثمر واقع گردد. وي كتابخانه دانشگاه الزهرا را قلب تپنده ي دانشگاه دانست و بر اهميت فضاي دلچسب و مناسب آن در ايجاد انس با كتاب در دانشجويان، و استفاده بهينه اعضاي هيات علمي و دانشجويان از فضا و امكانات كتابخانه دانشگاه تاكيد كرد.

در پايان نشست، رييس اتحاديه ايفلا هديه اي به رسم يادبود به دانشگاه الزهرا اهدا نمود. همچنين نشان يادبود دانشگاه الزهرا از سوي رياست دانشگاه به رييس اتحاديه ايفلا و رييس كتابخانه ملي مالزي اعطا گرديد.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:162
تصاویر مرتبط:

  • ملاقات رييس فدراسيون بين المللي موسسات كتابخانه اي(ايفلا) با رياست و مسئولان دانشگاه الزهرا
  • ملاقات رييس فدراسيون بين المللي موسسات كتابخانه اي(ايفلا) با رياست و مسئولان دانشگاه الزهرا

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.