۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ فروردين
مراسم اختتامیه جشنواره مدیریت پسماند برگزار گردید
ارسال شده در تاریخ 1396/12/15
ساعت 15:08
مراسم اختتامیه جشنواره مدیریت پسماند به میزبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) و با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شهرداری تهران در تاریخ دوشنبه 14 اسفند 1396 از ساعت 14:30 الی 17 با اجرای کوروش سلیمانی، مجری صدا و سیما، در سالن دکتر تورانی دانشگاه الزهرا (س) برگزار گردید. در این برنامه که با حضور مقامات کشوری از جمله دکتر ایرجی، مدیر کل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، و دکتر جواهریان، مدیرکل توسعه پایدار سازمان محیط زیست، آغاز گردید، دکتر گلیجانی مقدم، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا، خانم ضمن خیر مقدم به حضار، درباره پیشینه بسیار غنی که ایرانیان در احترام به طبیعت داشتند صحبت کرد و پس از اشاره ای به آموزه های دینی مسلمانان درباره حفظ طبیعت، خبر از مراسم ویژه روز درختکاری که روز 15 اسفند در محوطه چمن دانشگاه الزهرا(س) برگزار خواهد شد داد.
سپس آقای دکتر محمد علی عبدلی عضو هیات علمی دانشگاه تهران در زمینه مدیریت پسماند سخنرانی نمودند. وی ضمن ارائه تعاریف، مفاهیم و اصطلاحات، درباره روند ارزیابی در کشورهای جهان و ایران و ضرورت ارزیابی اثرات زیست محیطی محل های دفن زباله شهری و همچنین قوانین و مقررات موجود مرتبط با ارزیابی زیست­محیطی سخنانی بیان کرد و کشور سوئد را به عنوان پیشرو در امر بازیافت پسماندها معرفی نمود.
در ادامه برنامه کانون موسیقی معاونت فرهنگی واجتماعی دانشگاه به اجرای زنده موسیقی پرداختند و بعد از آن کلیپی با موضوع محیط زیست پخش گردید.
دکتر سالی صالحی، کارشناس برنامه ریزی آموزشی سازمان مدیریت پسماند، سخنران بعدی برنامه بود. ایشان ضمن معرفی سازمان مدیریت پسماند در شهرداری تهران عنوان کرد که یکی از رسالت های سازمان مدیریت پسماند، ایجاد امکان مشارکت مردم در حل مسائل شهری است و بانک ایده ای با هدف استفاده و بکارگیری اندیشه های خلاق و توانمندی شهروندان برای حل مسائل مدیریت پسماند ایجاد شده است. استندآپ کمدی از دیگر برنامه های اختتامیه بود .
دکتر داریوش فرد دهکردی، دبیر علمی جشنواره و مدیر گروه نقاشی دانشگاه الزهرا، در این مراسم از روند برگزاری جشنواره صحبت کرده و کلیپ جشنواره بعد از صحبت های ایشان به نمایش درآمد. در انتهای برنامه از داوران جشنواره و برگزیدگان آن تقدیر به عمل آمد.
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:209
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.