برگزاري هشتمين هم انديشي دانشجويان دكتراي حسابداري ايران در دانشكده علوم اجتماعي و اقتصادي
ارسال شده در تاریخ 1395/09/17
ساعت 14:28
روز چهارشنبه مورخ 95/9/17 از ساعت 8 الي 17 در سالن دكترمصلي نژاد دانشكده علوم اجتماعي و اقتصادي هشتمين هم انديشي دانشجويان دكتراي حسابداري ايران با حضور اساتيد و دانشجويان دكتراي رشته حسابداري دانشگاه­هاي مختلف سراسر ايران برگزار گرديد.

پس از تلاوت آياتي از قرآن مجيد و پخش سرود ملي و ارائه كليپ، خانم دكتر مشايخ مدير گروه حسابداري دانشگاه الزهرا(س) و دبير علمي اين هم انديشي، ضمن عرض خوش آمد گويي به حاضرين و تشكر از دست­اندركاران و كادر اجرايي همايش، با تاكيد بر تحقيقات دكترا اذعان داشت كه دانشجويان بايد با توجه به روش­ها و بانك­هاي اطلاعاتي در دسترس، به رجحان محتوا بر شكل توجه داشته باشند. همچنين كليتي از فصل­بندي مناسب در مقاله­هاي دكترا را ارائه نمود.

سپس آقاي دكتر رحماني عضو هيات علمي گروه حسابداري دانشگاه الزهراء(س) سخناني پيرامون مباحثي با عناوين «چرا هم انديشي لازم است؟»، «مقايسه­ي نحوه­ي اجراي هم­انديشي­ها در شرق و غرب بين انجمن حسابداران آسيا و كنگره­ي حسابداري اروپا»، «كاركردهاي هم­انديشي»، «اهميت ارائه­ي كار پژوهشي» و «فرصت‌هاي ارائه­ي كارهاي پژوهشي به صورت­هاي رسمي و غير رسمي» را ارائه داد.

در ادامه آقاي دكتر ناصري عضو هيئت علمي دانشگاه سيستان و بلوچستان، مباحثي پيرامون «روش­هاي هرمنوتيك در تحقيقات حسابداري و حسابرسي»، «ويژگي­هاي كيفي گزارشات مالي»، «سوالات فلسفي راجع به چيستي و ماهيت فهم»، «نام بردن از اهم متفكران و صاحب­نظران در اين رابطه»، «اهم دغدغه­هاي هرمنوتيك» و «فرضيه­هاي اصلي براي تحقيقات هرمنوتيكي در حسابداري» را مطرح نمود.

در قسمت بعدي اولين ارائه­ ي دانشجويي توسط خانم مرضيه توحيدي­ نژاد، دانشجوي دكتراي دانشگاه علامه طباطبايي با حضور آقايان دكتر حساس يگانه، دكتر رضازاده، دكتر اعتمادي و دكتر پوريانسب در پنل، با موضوع «ابهام مفهوم ارائه به نحو مطلوب در نظريه و عمل»، صورت پذيرفت. پس اتمام ارائه، مقاله توسط اساتيد حاضر نقد و بررسي شد و تحليل­ها با اهداي تقديرنامه­هاي دانشگاه الزهرا(س) به اعضاي گروه اساتيد حاضر در پنل، خاتمه يافت.

سخنراني بعدي توسط آقاي دكتر افلاطوني، عضو هيئت علمي دانشگاه بوعلي سيناي همدان با موضوع «انواع پژوهش­ها از نظر فرآيند اجرا» انجام شد كه اين بحث نيز با طرح پرسش و پاسخ از جانب حضار و دكتر افلاطوني به انجام رسيد.

پس از استراحت و پذيرايي در ابتداي بخش دوم آقاي دكتر محمدرضايي، عضو هيئت علمي دانشگاه خوارزمي در رابطه با «عوامل موثر بر انتشار موفق نتايج رساله­هاي دكترا در مجلات معتبر» سخنراني نمود.

دومين ارائه­ي دانشجوي دكترا، آقاي فرهاد فلاح نژاد، دانشجوي دكتراي دانشگاه مازندران با حضور آقاي دكتر فخاري، آقاي دكتر شعري، آقاي دكتر قائمي، خانم دكتر مشايخ ، آقاي دكتر سليماني و آقاي دكتر ساسان مهراني در پنل، با موضوع «ارائه­ي مدلي جديد جهت برآورد محافظه­كاري» انجام گرفت و در ادامه اساتيد به نقد و تحليل و بررسي اين ارائه پرداختند.

سپس خانم مريم گل محمدي، دانشجوي دكتراي دانشگاه الزهرا(س) با حضور آقاي دكتر مرادي، آقاي دكتر جهانشاد، خانم دكتر حجازي، آقاي دكتر رحماني و خانم دكتر مشايخي در پنل، مقاله ­ي خود را با موضوع «تدوين چهارچوب عملياتي به كارگيري ارزش­هاي منصفانه در گزارشگري مالي ايران»، ارائه داد.

پس از صرف ناهار و اداي نماز در بعدازظهر ، ابتدا ارائه­ي آقاي سيد مصطفي سيدحسيني، دانشجوي دكتراي دانشگاه تهران با موضوع ­«پديدارشناسي حسابداري در كليت اجتماعي» با حضور آقاي دكتر نمازي، جناب آقاي دكتر كرمي، جناب آقاي دكتر هاتفي و جناب آقاي دكتر خليفه سلطاني صورت پذيرفت.

آخرين ارائه توسط آقاي افشين احمدي، دانشجوي دكتراي دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقيقات تهران، با موضوع ارائه­ي «پيامد اطلاعاتي و اقتصادي آزادسازي بازار حسابرسي براساس نظريه­ي بازي» بود كه در حضور خانم دكتر حيدرپور، آقاي دكتر عزيزخاني، آقاي دكتر رهنماي رودپشتي، خانم دكتر مداحي و آقاي دكتر حسيني در پنل ارائه شد. پس از ارائه­ي ايشان اساتيد به نقد و بررسي مقاله ايشان پرداختند.

پس از اتمام ارائه­ ها ميزگردي براي بازانديشي در رساله­ هاي دكترا و براي بررسي فصول مختلف يك پايان­ نامه تشكيل شد. در اين ميزگرد خانم دكتر حجازي و آقاي دكتر حساس يگانه حضور داشتند.

در پايان برنامه در مراسم اختتاميه خانم توحيدي­نژاد، آقاي احمدي و آقاي سيدحسيني به عنوان ارائه ­دهندگان برتر انتخاب شدند كه با لوح تقدير از ايشان تقدير و تشكر به عمل آمد. همچنين به قيد قرعه خانم صونا عليزاده، خانم حيدرپور، آقاي اسماعيل­زاده و خانم احمدي از بين شركت­كنندگان در نظرسنجي براي دريافت هديه و لوح تقدير انتخاب شدند.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:95
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.