۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ مرداد
اولين گام استقرار نظام تضمين كيفيت در گروه هاي آموزشي دانشگاه الزهرا "س" با برگزاري كارگاه هاي آموزشي كليد خورد
ارسال شده در تاریخ 1395/11/03
ساعت 10:25
با توجه به سياستهاي دانشگاه الزهرا (س) مبني بر نهادينه كردن تفكر كيفي‌گرايي، برنامه محوري و استقرار نظام تضمين كيفيت در جهت تحقق سند چشم انداز و اهداف متعالي دانشگاه، اجراي طرح "ارزيابي دروني" در دستور كار گروه هاي آموزشي دانشگاه قرار گرفت.

ارزيابي دروني به عنوان پايه و اساس بهبود، ارتقاء و تضمين كيفيت عملكرد دانشگاه و نيز به عنوان رويكرد مشاركتي و فرايند محور محسوب مي شود. از آنجا كه گروه آموزشي به عنوان هسته اصلي آموزش و پژوهش مي‌باشد لذا هرگونه حركت به سمت كيفيت‌مداري از گروه آموزشي آغاز مي شود. هدف از ارزيابي دروني گروه‌هاي آموزشي ارائه تحليلي جامع و شفاف ازعملكرد گروه، شناسايي قوت‌ها، ضعف‌ها، فرصت‌ها و تهديدها با مشاركت تمام اعضاي هيات علمي به عنوان مبنايي مستند جهت برنامه ريزي بهبود و توسعه كيفي گروه و در نهايت تضمين كيفيت در دانشگاه است.

درهمين راستا مركز ارزيابي و پايش عملكرد به عنوان اولين گام و به منظور آشنايي اعضاي هيات علمي دانشگاه با همكاري مركز تحقيقات، ارزشيابي، اعتبارسنجي و تضمين كيفيت آموزش عالي و همچنين معاونت آموزشي دانشگاه سه كارگاه آموزشي را در روزهاي 27، 28 و 29 دي ماه 95 برگزار نمود. لازم به ذكر است در اين كارگاه‌ها كه با حضور 110 عضو هيات علمي از 33 گروه آموزشي برگزار گرديد، مباني علمي و عملي ارزيابي دروني گروه‌هاي آموزشي مورد بحث و بررسي قرار گرفت. همچنين انشاا... پس از شروع فرايند ارزيابي دروني توسط گروه‌هاي آموزشي كارگاه‌هاي تكميلي برگزار خواهد شد.
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:246
تصاویر مرتبط:

  • اولین گام استقرار نظام تضمین کیفیت در گروه های آموزشی دانشگاه الزهرا
  • اولین گام استقرار نظام تضمین کیفیت در گروه های آموزشی دانشگاه الزهرا

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.