۱۳۹۶ دوشنبه ۳۰ مرداد
ارائه اثر عضو هيات علمي دانشكده هنر در نهمين جشنواره هنرهاي تجسمي فجر
ارسال شده در تاریخ 1395/12/02
ساعت 14:32
يك اثر از خانم دكتر مينا محمدي وكيل عضو هيات علمي رشته نقاشي دانشكده هنر دانشگاه الزهرا با عنوان " طعم سنت " ،از بين 100 پذيرفته شده از تعداد ، 163 هنرمند ايراني و خارجي و تعداد 13هزار و 332 اثر ، به نهمين جشنواره بين المللي هنرهاي تجسمي فجر راه يافت

مشخصات اثر: طعم سنت،

كلاژ حجم هاي كاغذي اورگامي روي چوب و پلكسي گلس برش خورده، 100 * 100 سانتيمتر، سال 1395،

اثر حاضر از فرم­هاي تكرار شوندة نمكدان كاغذي (اوريگامي­اي كه در ايران با نام نمكدان شناخته مي­شود)، بر روي كاغذهايي با نقوش سنتي همچون نقش فرش، چاپ سنگي و نوشتار فارسي (با رسم­الخط دورة قاجار) طراحي و ساخته شده و به تعداد بيش از چهارصد و پنجاه عدد در كنار هم چيده شده است. كنايه­اي از كاربرد غيرهمخوان و نامرتبط فرم­هاي سنتي در وسايل و دست­ساخته­هاي امروز ايران؛ كه با بهره­گيري خام­دستانه از عناصر سنتي گويا آنها را فقط در حكم چاشني و طعم­دهنده براي دنياي بي­هويت تصويري معاصر به كار مي­برند. «طعم سنت» با ساخت نمكدان­هايي با فرم­هاي شناخته شدة سنتي نقدي است بر اينگونه كاربرد ميان­مايه از عناصر سنتي. ضمن آنكه شيشة قاب اثر با جملة «اين­ها نمكدان نيستند» به خط نستعليق با به عاريت گرفتن از اثر رنه ماگريت، درك و تعريف مفهوم سنت را در جامعة امروز به چالش مي­كشد.


نهمين جشنواره بين المللي هنرهاي تجسمي فجر با هدف معرفي ايده هاي اصيل و آفرينش هاي هنري و پژوهشي با حمايت دفتر هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و همكاري موسسه توسعه هنرهاي تجسمي معاصر و همچنين ميزباني موزه هنرهاي معاصر تهران و فرهنگسراي نياوران سوم تا 30 بهمن در تهران برگزار شد.
 
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:113
تصاویر مرتبط:


  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

  ارسال نظرات
  نام
   
  آدرس پست الکترونیکی شما
     
  توضیحات
   
  تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
   
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.