۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ مرداد
احراز رتبه اول تيم انجمن علمي دانشجويي شيمي دانشگاه در مسابقات ملي كميكار و راهيابي به مسابقات جهانى
ارسال شده در تاریخ 1395/12/09
ساعت 14:36
تيم انجمن علمي دانشجويي شيمي دانشگاه الزهرا(س) موفق به احراز رتبه اول در بخش ايده هاى برتر و راهيابي به مسابقات جهانى از ميان 33 تيم شركت كننده شدند.

كميكار مسابقات ماشين هاي شيميايي است كه انرژي مورد نياز آن ها از يك واكنش شيميايي سازگار با محيط زيست تأمين مى شود و در واقع هيچ گونه آلايندگي زيست محيطي ندارند. مسابقات ملى كميكار هر ساله در ...

سطح كشورى برگزار مى شود و دانشجويان رشته هاي شيمي، مهندسي شيمي و ساير رشته هاي مرتبط در چهار بخش عملكرد، پوستر، ايده هاي برتر و ليگ آزاد در اين مسابقات به رقابت مي پردازند و 9 تيمي كه داراي ايده هاي برتر هستند به مسابقات جهاني راه پيدا مي كنند.

يازدهمين دوره اين مسابقات نيز در سوم و چهارم اسفند ماه سال95 در دانشگاه مازندران برگزار شد.

در اين مسابقات براى اولين بار دو تيم 6 و 7 نفره به سرپرستى دكتر معصومه محمد نژاد از دانشگاه الزهرا (س) حضور داشتند، كه هر يك از اين تيم ها با ماشين هايى كه ساخت آن ها حاصل تلاش چندين ماهه شان بود با ديگر شركت كنندگان از دانشگاه هاى معتبر كشور به رقابت پرداختند.

در روز اول مسابقات پوستر و ماشين تيم هاي شركت كننده به نمايش گذاشته شد و داوري بخش پوسترها انجام گرفت كه در اين بخش تيم دانشگاه عملكرد خوبي داشت و در روز دوم اين مسابقات دو بخش عملكرد و ليگ آزاد برگزار شد كه در اين بخش ها تيم هاي شركت كننده مي بايست پس از قرعه كشي و تعيين مقدار مسافت و وزني كه توسط ماشين ها بايد حمل شود محاسبات خود را طوري انجام دهند تا ماشين شيميايي آن ها با استفاده از يك فرآيند شيميايي در مسافت تعيين شده توقف نمايد.

سر انجام بعد از دو روز رقابت سخت و فشرده تيم انجمن علمي دانشجويي شيمي دانشگاه الزهرا موفق به احراز رتبه اول در بخش ايده هاى برتر و راهيابي به مسابقات جهانى از ميان 33 تيم شركت كننده شدند.

اين موفقيت بزرگ را به تمامى جامعه علمى دانشگاه الزهرا (س) تبريك عرض نموده و اميدواريم كه اين موفقيت ها از اين پس ادامه يابد و در تمامي مسابقات علمي نام دانشگاه الزهرا (س) در صدر تمامي دانشگاه هاي كشور باشد.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:183
تصاویر مرتبط:


  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

  ارسال نظرات
  نام
   
  آدرس پست الکترونیکی شما
     
  توضیحات
   
  تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
   
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.