۱۳۹۶ دوشنبه ۳۰ مرداد
ملاقات سفير هند با سرپرست و مسئولان دانشگاه الزهرا
ارسال شده در تاریخ 1395/12/26
ساعت 09:52
دكتر ساوراب كومار سفير هند در تهران به اتفاق همسرشان سيمريتي كومار بعد از ظهر روز چهارشنبه 25 اسفند ماه 1395 با دكتر مهناز ملانظري سرپرست دانشگاه الزهرا ملاقات نمود.

در اين نشست علاوه بر دكتر پريچهر حناچي مدير بين الملل دانشگاه، دكتر منصور حسامي رييس دانشكده هنر، دكتر افسانه توسلي معاون پژوهشي و بين الملل دانشكده علوم اجتماعي و اقتصاد، دكتر رويا برادر معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشكده علوم تربيتي و روانشناسي، دكتر حجت الله جواني عضو هيات علمي گروه اديان و عرفان و دكتر ماندانا نوربخش مدير گروه زبان شناسي دانشكده ادبيات و زبان هاي خارجي شركت داشتند.

پس از خوشامدگويي به مهمانان و نمايش فيلم معرفي دانشگاه، دكتر مهناز ملانظري ارتقا همكاري با دانشگاه هاي معتبر بين المللي را از سياست هاي اصلي دانشگاه الزهرا خواند و اظهار اميدواري نمود اين ملاقات موجبات آغاز همكاري و تبادل دانشجو با دانشگاه هاي هند را فراهم نمايد.

دكتر كومار ضمن اظهار خوشوقتي خود و همسرش از حضوردر دانشگاه الزهرا ملاقات با اعضاي هيات علمي و مسئولان دانشگاه را انگيزه بخش خواند و با اشاره به تشابهات فرهنگي و ارتباطات تاريخي دو تمدن باستاني ايران و هند افزود: فيلم معرفي دانشگاه الزهرا نشان داد كه دانشكده هاي شما بزرگ و فعال هستند و ما خوشحال خواهيم شد كه دانشجوياني را از هند براي تحصيل به دانشگاه شما اعزام كنيم.

وي همچنين نسبت به تبادل اعضاي هيات علمي دانشگاه هاي هند با دانشگاه الزهرا نيز ابراز علاقه كرد.

سپس اساتيد و مسئولان حاضر در جلسه يك به يك به معرفي دانشكده ي متبوع خود پرداختند و به سوابق ارتباط خود با دانشگاه هاي هند اشاره نمودند. خانم سميتري كومار همسر سفير هند در تهران نيز با اظهار علاقه مندي فراوان به زبان فارسي و تلاش براي يادگيري آن در موسسه دهخدا در يك سال گذشته بر اشتراكات فرهنگي فراوان جوامع ايراني و هندي تاكيد نمود و آن را مايه تفاهم و توافق مردم ايران و هند دانست.

دكتر جواني ضمن اهدا يك جلد از كتاب هاي خود به سفير هند، پيشنهاد برگزاري مدرسه تابستاني( دوره هاي كوتاه مدت آموزشي در تابستان) با همكاري دانشگاه هاي هند و دانشگاه الزهرا را مطرح كرد و آن را فرصت خوبي براي معرفي دانشجويان ايراني و هندي با يكديگر دانست. سفير هند با اشاره به وجود كالج مخصوص بانوان در دانشگاه دهلي، آن را نقطه مناسبي براي آغاز همكاري با د انشگاه الزهرا دانستو با تاكيد بر فعاليت رايزني علمي ايران در هند، برنامه ريزي انجام سفر هيات اساتيد دانشگاه الزهرا با هند را گامي مثبت براي آغاز همكاري ها بر شمرد.

دكتر حناچي نيز ضمن اشاره به ملاقات هيات هندي با همكاري دكتر خليلي رايزن علمي ايران در هندوستان اعلام آمادگي خود راجهت برقراري ارتباطات بيشتر در بخش هاي فرهنگي و علمي و .... اعلام داشت.

دكتر توسلي با اشاره به همكاري دو دانشكده علوم اجتماعي و علوم زيستي دانشگاه الزهرا با رايزن علمي ايران در هند براي راهنمايي و مشاوره مشترك پايان نامه هاي دانشجويان ايراني در هند با اساتيد هندي، آمادگي دانشكده متبوع خود را براي معرفي اساتيد در اين راستا اعلام داشت. 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:432
تصاویر مرتبط:

  • ملاقات سفیر هند با رئیس دانشگاه الزهرا
  • ملاقات سفیر هند با رئیس دانشگاه الزهرا
  • ملاقات سفیر هند با رئیس دانشگاه الزهرا

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.