۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين
بررسی ابعاد اقتصادی بودجه 1397
ارسال شده در تاریخ 1396/12/13
ساعت 11:56
نشست "بررسی ابعاد اقتصادی بودجه 1397" توسط انجمن علمی دانشجویی اقتصاد با همکاری معاونت پژوهشی و بین الملل و گروه اقتصاد دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه الزهرا(س)، در تاریخ 13 اسفند ماه سال 1396 ساعت 13 الی 15 در سالن گردهمایی دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه الزهرا (س)، با حضور دانشجویان و اساتید برگزار شد.
در این نشست آقای دکتر محمد قاسمی (عضو هیأت علمی گروه اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی و معاون پژوهش های اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی)، آقای دکتر مهدی پازوکی (کارشناس سازمان برنامه و بودجه) و آقای دکتر میرحسین موسوی (عضو هیأت علمی گروه اقتصاد دانشگاه الزهرا) به سخنرانی پرداختند.
در ابتدای برنامه دکتر قاسمی اهداف کارکردی بودجه را انضباط مالی در سطح کشور، تخصیص منابع و ایجاد کارایی در عملیات مطرح نموده و فرایند بودجه ریزی کشور را تحت تاثیر و وارث عملکرد دولت های قبلی دانستند.
دکتر پازوکی بیان کرد: متاسفانه کشور با بی انضباطی مالی مواجه است. کشور گران اداره می شود و نیاز به اصلاحات اقتصادی داریم.
در ادامه دکتر میرحسین موسوی بیان کرد: کسری بودجه در تمام دولت ها وجود داشته و نمی توان گفت فقط مربوط به یک دولت است. متاسفانه منابع درآمدی دولت هم در این بودجه و هم در بودجه های قبلی ناپایدار بوده و نمی توان به طور قطعی روی آن حساب باز کرد.
در انتها حضار سوالات خود را مطرح نموده و با اساتید به بحث و گفت و گو پرداختند.
شایان ذکر است این نشست با استقبال بی نظیر دانشجویان و اساتید برگزار شد.
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:142
تصاویر مرتبط:

  • بودجه
  • بودجه
  • بودجه
  • بودجه
  • بودجه
  • بودجه

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان شيخ بهايي شمالي،درب شرقي دانشگاه الزهرا، ساختمان مصلي نژاد، دانشكده علوم اجتماعي و اقتصادي   كدپستي : 1993893973
تلفن : 982188058491+ فاكس : 982188047862+
 socialeconomic[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.