۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ دي
چاپ كتاب "درآمدي بر تاريخ و فرهنگ روسيه" تأليف خانم ناهيده كلاشي عضو هيأت علمي دانشگاه الزهرا(س)
ارسال شده در تاریخ 1396/08/09
ساعت 16:36
كتاب "درآمدي بر تاريخ و فرهنگ روسيه" از دوران باستان تا نيمه دوم قرن 19، تاليف خانم ناهيده كلاشي عضو هيأت علمي گروه زبان روسي دانشكده ادبيات دانشگاه الزهرا(س) و دكتر محمدرضا محمدي از دانشگاه تربيت مدرس از سوي انتشارات سمت به چاپ رسيده است. 
بيشتر دانشجويان و فراگيران زبان روسي به ميزان كمي با تاريخ و فرهنگ روسيه آشنا هستند. به همين منظور از سال 1388 در ايران در برنامه درسي رشته "زبان روسي" سرفصل درس "آشنايي با تاريخ و فرهنگ روسيه" گنجانيده شده است. كتاب درآمدي بر تاريخ و فرهنگ روسيه: از دوران باستان تا نيمه دوم قرن 19، بر اساس همين برنامه درسي و به منظور دستيابي به منابع يكسان آموزشي در تدريس زبان روسي و به عنوان منبع اصلى درس "آشنايي با تاريخ و فرهنگ روسيه" به ارزش 2 واحد در مقطع كارشناسى نگاشته شده است. 
اين كتاب آموزشي مشتمل بر مقدمه، 14 فصل، واژه نامه و ضميمه مي‌باشد. هر فصل از كتاب، خود شامل چند متن مرتبط به هم از لحاظ معنايي، متن كوتاهي به زبان فارسي، تمرين هايي مربوط به متن اصلي در انتهاي هر درس مي باشد. اين تمرين ها و سوال ها مي تواند به فهم بهتر متن، تسلط بر واژه‌هاي ناآشنا و ساختارهاي زباني و موضوعات جديد كشور شناسي روسيه كمك شاياني بنمايد. براي استفاده بهتر از كتاب در انتها، واژه ها به ترتيب الفبايي و در ضميمه، بخشها و تقسيمات كشوري روسيه براي آشنايي دانشجويان داده شده است.

ارسال کننده:
تعداد بازدید:213
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
گروه زبان و ادبیات روسی
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ده ونک،دانشگاه الزهرا،دانشکده ادبیات
 adabiat[at]alzahra.ac.ir
کدپستی : 1993893973 تلفن : 982188048038+
فاکس :
982188048038+
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.