۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان
سخنراني وزير علوم و فناوري آفريقاي جنوبي در دانشگاه الزهرا(س)
ارسال شده در تاریخ 1396/08/21
ساعت 17:15
دكتر نالدي پاندور وزير علوم و فناوري آفريقاي جنوبي صبح روز يكشنبه 21 آبان ماه 1396 در محل دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه الزهرا با حضور دكتر حسين سالار آملي قائم مقام وزير علوم در همكاريهاي بين المللي، رياست، مسئولان و اساتيد دانشگاه الزهرا و مديران بين الملل ساير دانشگاههاي كشور به سخنراني پرداخت. سفير آفريقاي جنوبي در تهران و تني چند از مديران آموزش عالي آفريقاي جنوبي نيز ميهمان را همراهي مي كردند.

در اين مراسم ابتدا دكتر حجت اله جواني معاون مديريت همكاريهاي علمي بين المللي دانشگاه الزهرا ضمن خوشامدگويي به ميهمانان و بيان فلسفه صلح و آزاديخواهي در ايران و آفريقا از نلسون ماندلا به عنوان رهبر آزاديخواه آفريقاي جنوبي به نيكي ياد كرد. وي پيام ادبيات و فرهنگ ايراني را به جهان پيام صلح، برادري و انسان دوستي خواند كه در اشعار شعراي حكيم ايراني چون مولوي، حافظ و سعدي قابل مشاهده است.

سپس دكتر مهناز ملانظري رييس دانشگاه الزهرا پس از خوشامدگويي حضور وزير علوم آفريقاي جنوبي در دانشگاه الزهرا، به بيان تاريخچه اي از تاسيس و مراحل توسعه دانشگاه الزهرا را به عنوان تنها دانشگاه جامع ويژه دختران در ايران پرداخت. وي با نام بردن از دانشكده ها، پژوهشكده ها و ساير بخشهاي تخصصي دانشگاه الزهرا، آمادگي اين دانشگاه را براي همكاري با دانشگاههاي آفريقاي جنوبي و پذيرش دانشجويان دختر آفريقايي براي ادامه تحصيل در ايران اعلام نمود. وي رسالت دانشگاه الزهرا را تربيت زنان فرهيخته با هدف دستيابي به جامعه بالنده خواند.

پس از پخش فيلم كوتاهي در معرفي فعاليتهاي آموزش عالي در جمهوري اسلامي ايران، قائم مقام وزير علوم و رييس مركز همكاريهاي علمي بين المللي طي سخناني اظهار اميدواري نمود ظرفيتهاي همكاري دانشگاهي بين دو كشور هر چه بيشتر مورد بهره برداري قرار گيرد. وي ادامه همكاريهاي دانشگاهي بين دو كشور در زمينه هاي علوم و فناوري را در توسعه پايدار دو كشور و ارتقائ سطح زندگي مردم موثر قلمداد نمود. وي با تاكيد بر اهميت توسعه منابع انساني، به اهتمام خانواده هاي ايراني براي تحصيلات دانشگاهي فرزندانشان اشاره نمود و اين امر را سرمايه اي مهم براي توسعه آموزش عالي كشور دانست.

دكتر سالار آملي در ادامه سخنان با تاكيد بر اهميت انعطاف پذيري و شكيبايي در ايجاد و استمرار همكاريهاي دانشگاهي، آفريقاي جنوبي را از مناطق هدف سياست گذاري هاي آموزش عالي كشورمان خواند. وي تجاري سازي نتايج تحقيقات دانشگاهي، توسعه منابع انساني و افزايش پروژه هاي مشترك بين المللي را سه محور اصلي سياستهاي آموزش عالي كشور خواند.

دكتر نالدي پاندور، وزير علوم آفريقاي جنوبي در خصوص "موفقيت ها، چالش ها و معضلات، تجربيات آفريقاي جنوبي در دستيابي به تساوي جنسيتي" سخنراني خود را با بيان دستاوردهاي كشورش در زمينه دسترسي برابر به آموزش، بهداشت و آزادي و برابري اجتماعي و مبارزه با تبعيض نژادي و جنسيتي در آفريقاي جنوبي آغاز نمود. وي بر ضرورت حمايتهاي دولتي و وجود سهميه براي دسترسي زنان به آموزش عالي و رشد اجتماعي آنان تاكيد نمود و دستاوردهاي خود را در دو دوره وزارت خود بيان نمود. در پايان مراسم لوح يادبود دانشگاه الزهرا از سوي رييس دانشگاه به ايشان اهداشد.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:551
تصاویر مرتبط:

  • سخنرانی وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی در دانشگاه الزهرا(س)
  • سخنرانی وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی در دانشگاه الزهرا(س)
  • سخنرانی وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی در دانشگاه الزهرا(س)
  • سخنرانی وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی در دانشگاه الزهرا(س)
  • سخنرانی وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی در دانشگاه الزهرا(س)

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.