سومين همايش ملي روانشناسي مدرسه با حضور وزير آموزش و پرورش و ساير مسئولان در مركز همايش هاي بين المللي دانشگاه الزهرا (س) برگزار گرديد
ارسال شده در تاریخ 1395/11/27
ساعت 14:09
سومين همايش ملي روانشناسي مدرسه با تاكيد بر آسيب هاي رواني-اجتماعي با حضور دكتر فخرالدين احمدي دانش آشتياني وزير آموزش و پرورش، دكتر زاهدي، رئيس كميسون آموزش مجلس شوراي اسلامي، دكتر انسيه خزعلي رئيس دانشگاه الزهرا(س)، دكتر عباس الهياري رييس سازمان نظام روانشناسي و جمعي از مسئولان حوزه روانشناسي و آموزش و پرورش سه شنبه 26 بهمن 1395 در برگزار شد.
در اين همايش ملي، دكتر خزعلي- رئيس دانشگاه الزهرا- ضمن خير مقدم به حاضرين در خصوص جايگاه معلم و آموزش با توجه به ديدگاه اسلام و فرهنگ ايراني صحبت نموده و افزود: جا دارد كه آداب برخورد با معلم ، نوع تشويق هاي و تنبيه ها، برقراري عدالت در رفتار جز محتواي درسي دانش آموزان قرار بگيرد.
دكتر فخرالدين احمدي دانش آشتياني، وزير آموزش و پرورش نيز كه مهمان ويژه اين همايش بود طي سخناني با بيان اينكه تا وقتي ايمان در شخصيت انسان به رفتار تبديل نشود وي در خسران است گفت: ماموريت نظام تعليم و تربيت در سند تحول بنيادين آمده است و روح حاكم بر آن تربيت است.
وي افزود: تا وقتي كه ميان آموزش و پرورش تفاوت قائل نباشيم مشكلات پابرجا هستند.
وزير آموزش و پرورش با بيان اينكه مسير توسعه جوامع از نظام تعليم و تربيت مي گذرد عنوان كرد: آنچه باعث توسعه مي شود تفكيك آموزش از پرورش و توجه به تربيت است. امر پرورش تنها به مربي پرورشي برنمي گردد بلكه به معلم و خانواده نيز بستگي دارد.
همچنين دكتر ملوك خادمي- معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه الزهرا و دبير علمي همايش- يكي ديگر از سخنرانان بود كه در صحبتهاي خود با اشاره به اهميت موضوع روانشناسي مدرسه اظهار داشت: 750مقاله به دبيرخانه همايش ارسال كه از اين تعداد 400مقاله پذيرفته شد. از ميان مقالات پذيرفته شده 100مقاله براي ارائه شفاهي در 2پنل صبح و بعدازظهر برگزار مي شود و در نهايت نيز كتابچه اي از مقالات برگزيده چاپ مي شود.
گفتني است در سومين همايش ملي روانشناسي مدرسه، تفاهم نامه‌اي ميان وزارت آموزش و پرورش و سازمان نظام روان‌شناسي و مشاوره كشور منعقد گرديد. همچنين مقالات ارسالي در 9 نشست تخصصي ارائه شد و برخي از مقالات در قالب پوسترهاي تخصصي در معرض ديد شركت كنندگان قرار گرفت. فهرست كامل مقالات و ريز كامل اطلاعات نشست هاي تخصصي در سايت دانشكده علوم تربيتي و روانشناسي قابل دريافت است.
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:55
تصاویر مرتبط:

  • سومین همایش ملی روانشناسی مدرسه
  • سومین همایش ملی روانشناسی مدرسه
  • سومین همایش ملی روانشناسی مدرسه

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.