۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر
شهداي دانشگاه الزهرا

شهداي دانشگاه الزهرا(س)

عزيزان بسياري از خانواده بزرگ دانشگاه الزهرا(س) در راه پايداري نظام جمهوري اسلامي و حراست از كيان اسلام و انقلاب جان خود را نثار نموده اند. به پاس قدرداني از تمامي اين سروقامتان در اين بخش از شهدايي ياد م
ي شود كه خود عضو اين خانواده هستند و عطر وجود پربركتشان موجب حيات و ادامه فعاليت دانشگاه است.
1366 :
فاطمه قزويني شهيده دانشگاه الزهرا(س): شهيده فاطمه قزويني در سال 1340 در خانواده اي مذهبي ديده به جهان گشود. در سال 1358 پس از قبولي در آزمون سراسري، در رشته اقتصاد دانشگاه الزهرا(س) پذيرفته و به تحصيل مشغول شد. پس از انقلاب فرهنگي و گشايش مجدد دانشگاه ها (1364 - 1362) نامبرده از اعضاي فعال شوراي مركزي انجمن اسلامي دانشگاه گشت. وي در سال 1365 از دانشگاه الزهرا(س) فارغ التحصيل گرديد. شهيده قزويني با تاسي از فضاي خانوادگي و تعليمات پدر مقلد امام بود . شهيده قزويني در تاريخ 26/12/ 1366 در جريان حمله موشكي عراق همراه سه فرزند خود به شهادت رسيد. به ياد بود اين شهيده گرانقدر، بنايي از ساختمان هاي دانشگاه الزهرا(س) به نام وي نام گذاري گرديد.

آذر ماه 1381 :
علي نوري شهيد دانشگاه الزهرا(س): شهيد علي نوري يكي از كاركنان زحمتكش و بسيجي دانشگاه الزهرا(س) بود كه در سال 1362 به درجه رفيع شهادت نائل آمد. پيكر پاك اين شهيد پس از سال ها مفقود بودن، در سال 1380 توسط ستاد جستجوي مفقودين كشف گرديد و در تاريخ 15/9/1381 پس از تشييع در دانشگاه الزهرا(س) در امامزاده قاض الصابر(ع) در مجاورت دانشگاه تدفين گرديد. به ياد بود اين شهيد عزيز، بنايي از ساختمان هاي دانشگاه الزهرا(س) به نام وي نام گذاري گرديد.

خرداد ماه 1393:
دو لاله گمنام از تبار شهداي جنگ تحميلي در آستانه سالگرد ارتحال ملكوتي امام خميني(ره) و همزمان با پنجاهمين سال فعاليت علمي دانشگاه الزهرا (س) با برگزاري مراسم تشييع باشكوهي در محوطه مسجد دانشگاه واقع در مجموعه فرهنگي رفاهي سايت شرقي تدفين و به خاك سپرده شد. اين شهيدان گرانقدر در 27 و 40 سالگي در عمليات خيبر و در جزيره مجنون به فيض شهادت نائل آمدند.
تاریخ به روز رسانی:
1395/07/12
تعداد بازدید:
9075
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.