۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين
دهمین هم اندیشی دانشجویان دکترای حسابداری با عنوان "چالش های بین المللی شدن پژوهش های حسابداری ایران"
ارسال شده در تاریخ 1397/02/26
ساعت 13:12
روز سه شنبه مورخ 97/2/25 دهمین هم اندیشی دانشجویان دکتری حسابداری با عنوان "چالش های بین المللی شدن پژوهش های حسابداری ایران" با حضور اساتید، صاحبنظران، اندیشمندان، پژوهشگران، دانشجویان دوره دکتری و سایر علاقمندان به این موضوع در سالن دکتر مصلی نژاد دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی برگزار شد.
پس از تلاوت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، این نشست با خوش آمدگویی خانم دکتر مهناز ملانظری رییس دانشگاه الزهراء(س) و عضو هیات علمی گروه حسابداری به مدعوین و حاضرین، به طور رسمی افتتاح و آغاز شد.
در ادامه دبیرعلمی همایش آقای دکتر علی رحمانی ضمن عرض عرض خیر مقدم و خوش آمد به مدعوین و حاضرین و تقدیر و تشکر از اعضای کمیته های علمی و اجرایی پس از تبیین اهداف برگزاری این نشست ، در خصوص "انتشار پژوهش های حسابداری ایران در نشریات بین المللی" به سخنرانی پرداخت.
این نشست با ارائه پنل ها، سخنرانی و ارائه مقالات به شرح زیر ادامه یافت :
مقاله اول در قالب پنل شماره 1 با موضوع " ارائه مدلی باری ارتقاء کیفیت کار حسابرس" توسط دانشجوی دکتری حسابداری دانشگاه مازندران ارائه و اعضای پنل( آقایان دکتر ملکیان، دکتر کاوه مهرانی و خانم ها دکتر حجازی، دکتر مداحی و دکتر دیانتی) نظرات خود را در خصوص موضوع ارائه شده بیان نمودند.
موضوع مقاله بعدی در قالب پنل شماره 2 با عنوان "تدوین چارچوب گزارشگری ریسک در بانک های تجاری و چالش های اجرایی آن"توسط دانشجوی دکتری دانشگاه الزهراء(س) ارائه و اعضای پنل (آقایان دکتر سلیمانی، دکتر اعتمادی، دکتر قائمی، دکتر تلانه و خانم دکتر جهانشاد) دیدگاه های خود را در این رابطه ارائه دادند.
پس از پذیرایی میان وعده از میهمان و مدعوین، این نشست با سخنرانی آقای دکتر ثقفی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با موضوع "مشکلات داده های حسابداری ایران برای پژوهش های بین المللی" ادامه یافت.
سپس دانشجوی دکتری دانشگاه علامه طباطبایی در قالب پنل شماره 3 مقاله خود را با موضوع " الگویی برای پیش بینی نکول شرکتی" ارائه واعضای پنل (آقایان دکتر بولو، دکتر سجادی، دکتر بدری، دکتر ساسان مهرانی و خانم دکتر مشایخ) نظرات خود را در خصوص موضوع ارائه شده بیان نمودند.
در ادامه این نشست آقای دکتر خدارحمی عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس به معرفی پایگاه اطلاعاتی Datastream برای انجام پژوهش های بین المللی و تطبیقی پرداخت.
پس از اقامه نماز و صرف ناهار، ادامه این هم اندیشی با سخنرانی آقای دکتر محمدرضارضایی عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی با عنوان "راهکارهای چاپ مقاله با داده های ایران در مجلات معتبر بین المللی" برگزار شد.
آخرین مقاله توسط دانشجوی دکتری دانشگاه تهران در قالب پنل شماره 4 با موضوع "تبیین تمایلات رفتاری موثر بر گزارشگری متقلبانه در ایران" ارائه و اعضای پنل (آقایان دکتر کرمی، دکتر حسینی، دکتر رهنمای رودپشتی، دکتر عرب مازار یزدی و دکتر کردستانی) دیدگاه های خود را در این رابطه بیان نمودند.
این نشست و هم اندیشی یک روزه پس از پرسش و پاسخ و جمع بندی مطالب ارائه شده به کار خود پایان داد.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:198
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.