۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير
بازدید وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری از دانشگاه الزهرا (س) به مناسبت هفته سراهای دانشجویی
ارسال شده در تاریخ 1398/02/12
ساعت 13:33
روز 11 اردیبهشت 98 در آخرین روز از هفته سراهای دانشجویی، روز کارگر و در آستانه روز گرامیداشت مقام معلم، دانشگاه الزهرا(س) میزبان دکتر غلامی وزیر محترم علوم بود.
در این نشست دکتر محسنی بند پی استاندار تهران و دکتر فرهادی فرماندار تهران بزرگ نیز حضور داشتند و همچنین دکتر صدیقی رییس محترم سازمان امور دانشجویان، دکتر علی زاده ، دکتر شمس بخش نیز جناب وزیر را همراهی کرده بودند .
میهمانان دانشگاه الزهرا ضمن نشست و گفتگوی دوستانه با اساتید و مسئولین این دانشگاه از کتابخانه و سراهای دانشجویان نیز بازدید نمودند.
سرانه فضای آموزشی دانشگاه الزهرا از سایر دانشگاه ها کمتر است .
دکتر مهناز ملانظری ضمن خوش آمد گویی به میهمانان گزارش مختصری از وضعیت و سیر تحولات اخیر دانشگاه ارائه داد. وی با اشاره به پشت سر گذاشتن 5 دوره برنامه عملیاتی، تمرکز بر رشته‌های میان رشته‌ای و برگزاری دوره‌های مهارت افزایی برای دانشجویان را بخشی از برنامه‌های دانشگاه عنوان کرد.
رییس دانشگاه الزهرا با اشاره به تلاش روز افزون و تصویب طرح‌های مختلف به منظور هوشمند سازی دانشگاه، کسب جایگاه 13 و قرار گرفتن در بین 16 دانشگاه برتر بین المللی را حاصل تلاش‌های پژوهشی اساتید و دانشجویان الزهرا دانست.
ملانظری پس از تبیین طرح راه اندازی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه و تمرکز بر فعالیت‌های پژوهشی ادامه داد: علیرغم فضای 14 هکتاری در دانشگاه الزهرا، سرانه فضای آموزشی برای دانشجویان از استاندارد پایینی برخوردار است و تقریبا هر دانشجو 4 متر مربع فضا در اختیار دارد.
وی ادامه داد: به منظور تامین امکانات زیرساختی دچار محدودیت هستیم و علیرغم تلاش مجدانه و رفع تصرف اغیار از اراضی دانشگاه هنوز هم 50 درصد آن در تصرف عدوانی قرار دارد که برای خلع ید از آنها محتاج حمایت وزارتخانه و استانداری هستیم که تدابیری در جهت حمایتهای مالی و تامین سرپناه برای متصرفین نیازمند و تدابیر صریح اجرایی برای رفع دیگر متصرفین در نظر بگیرند
از تامین فضای آموزشی تا مشکلات شخصیتی دانشجویان بر اثر نبود خوابگاه/ دانشجویان تمام دغدغه مسئولین بودند
در ادامه ی این نشست اساتید و مسئولین مختلف دانشگاه الزهرا ضمن تشکر از حضور وزیر محترم علوم و استاندار و فرماندار تهران به گزارش توفیقات مختلف دانشگاه و همچنین طرح مشکلات و احتیاجات دانشجویان پرداختند.
دکتر آمنه خدیور مدیر برنامه بودجه ،تحول اداری و بهره وری دانشگاه الزهرا ضمن بررسی و توضیح فرایند هوشمند سازی دانشگاه، اپلیکیشن موبایلی و سایر سیستم‌های دانشگاه را که توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه الزهرا طراحی و تولید شده است معرفی نمود.
دکتر صدیقه شمس رییس دانشکده علوم ریاضی از وزیر علوم تقاضا کرد تا با توجه به دخترانه بودن دانشگاه، مجوز اختصاصی تاسیس یک پژوهشکده ریاضی به نام مریم میرزاخانی را برای دانشگاه الزهرا صادر نمایند.
دکتر حسن قالیباف رییس دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد بعد از تاکید بر لزوم افزایش فضای فیزیکی-آموزشی به تشریح تلاش‌های مداوم اعضای این دانشکده به منظور برگزاری دوره‌های کاربردی تعاملی با سازمان‌ها و تسهیل ورود دانش آموختگان این دانشکده به بازار کار از تصمیم این دانشکده برای تشکیل گروه جدید بیمه خبر داد.
دکتر سعید رضایی شریف آبادی رییس مرکز ارزیابی و پایش عملکرد دانشگاه، بزرگترین معضل فعلی را کمبود فضای فیزیکی-آموزشی و فرسودگی خوابگاه های دانشجویی عنوان نمود. وی ادامه داد: سهم هر کدام از دانشجویان ما از خوابگاه کمتر از 5 متر مربع است و نبود خوابگاه به تعداد و کیفیت مناسب موجب تغییرات شخصیتی و تربیتی در زندگی دانشجویان شهرستانی شده است و ما را در امانت داری از فرزندان ایران دچار مشکل کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر خان بیگی ریاست نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه الزهرا ضمن انتقاد از اندک بودن همیشگی بودجه دانشگاه الزهرا گفت: در ماجرای زمین‌های ده ونک ما تنها مانده ایم، این یک مشکل سیاسی و جناحی نیست بلکه مشکل نظام است و به توجه و حمایت همه احتیاج دارد.
نظارت دانشگاه ها بر بودجه پژوهشی همه نهادها/همراهی با دانشگاه برای رفع تصرف املاک قانونی دانشگاه
دکتر محسنی بندپی استاندار محترم تهران پس از تبریک روز کارگر و روز معلم، خانم دکتر ملانظری را یک مطالبه‌گر جدی و قوی دانست و تلاش ایشان را در مسیر حل مشکلات دانشگاه و توجه به مسائل دختران دانشگاه الزهرا تحسین نمود.
بندپی با اشاره به لزوم مشکل گشایی پژوهش‌ها از جامعه اعلام کرد: همانگونه که وزارت علوم، تحصیلات عالیه و تکمیلی را منحصر به دانشگاه‌ها نمود، باید تمامی سازمان‌های اجرایی را مکلف کنیم تا بودجه پژوهشی خود را با نظارت دانشگاه‌ها هزینه کنند.
استاندار تهران با پیشنهاد تبدیل دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد به دو دانشکده مجزا گفت:
یکی از راهکارهای ما برای متصرفین غیر قانونی دانشگاه الزهرا که تا کنون املاک را تخلیه نکرده اند، انتقال نیازمندان آنها به پرند و یا اسکان آنها در شهرک زیتون است
دانشگاه الزهرا به دنبال توسعه نیست/وزارت علوم در راستای بهبود زیست دانشجویان تلاش می‌کند
دکتر غلامی وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری ضمن تشکر از تلاش اعضا و مسئولین دانشگاه‌ها به خصوص دانشگاه‌های تهران اوقافی بودن برخی زمین‌ها را موجب اطاله روند اختصاص آنها دانست.
غلامی گفت: در موضوع زمین‌های اوقافی مشکلی با سازمان اوقاف نداریم و آنها تنها بر بقای مالکیت و پرداخت حق خود تاکید دارند که انجام خواهد شد. وی ادامه داد: در تهران برای توسعه دانشگاه‌ها دچار مشکل هستیم دانشگاه تهران، شریف و ... مشکلات متعددی دارند البته ماجرای دانشگاه الزهرا متفاوت است زیرا طرح آنها توسعه نیست و زمین‌ها حق دانشگاه است. انشا الله در این زمینه استانداری هم به دانشگاه کمک‌های لازم را خواهد کرد.
وزیر علوم ادامه داد: تلاش ما بر این است تا دانشگاه‌های کوچک با تعداد اندک هیأت علمی را با یکدیگر تجمیع کنیم و با آنها دانشگاه جدیدی احداث کنیم یا آنها را برای افزایش میزان بهره وری و کیفیت آموزشی تحت عنوان پردیس‌های مختلف زیر نظر دانشگاه‌های بزرگ قرار دهیم.
دکتر غلامی، کیفی سازی دانشگاه‌های آزاد و غیر انتفاعی، انحلال رشته‌هایی که مطالبه ای برای آنها نیست، انفکاک دانشگاه علمی و کاربردی از دستگاه‌های دولتی و ارتقای دانشگاه‌ها به نسل سوم از جمله طرح‌های اصلی و مد نظر وزارت علوم عنوان کرد.
غلامی ادامه داد: تلاش‌های 5 سال اخیر وزارت علوم در راستای بهبود زیست دانشجویان و افزایش کیفیت خوابگاه‌ها بوده است و امیدواریم با کمک خیرین بتوان از حیث کمی و کیفی خوابگاه‌ها را ارتقا دهیم همانطور که در سال 97 با کمک خیرین به نتیجه رسیده است.
راه حل دیگر کمک رهن به دانشگاه‌ها برای تامین موقت ساختمان خوابگاه‌های آنهاست که این طرح را نیز مد نظر داریم و به دانشگاه الزهرا هم از این طریق کمک خواهیم نمود.

پنجاه درصد خوابگاه‌های تهران نیازمند ارتقاء کیفی هستند
دکتر صدیقی معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، با اشاره به ارتقاء کیفی بیش از پانصد خوابگاه طی سه سال اخیر اعلام کرد: در سال 97، 26 طرح خوابگاهی از طریق طرح کمک رهن انجام شده است. دانشگاه الزهرا علیرغم داشتن 2400 ظرفیت خوابگاهی همچنان نیازمند افزایش تعداد خوابگاه است.
صدیقی گفت: امسال المپیاد ورزشی دختران دانشجو به میزبانی دانشگاه الزهرا در تهران برگزار می شود از آنجائیکه ورزش‌های همگانی بسیار مورد توجه وزارت علوم هستند امیدواریم با کمک فرمانداری و استانداری تهران، دانشگاه الزهرا میزبانی خود را با بالاترین سطح کیفی به عمل رساند.


دانشگاه الزهرا میزبان و مترصد برگزاری چهارمین المپیاد ورزش همگانی دختران
با توجه به موفقیتهای ملی و بین المللی دانشجویان و تلاشهای مدیران ورزشی دانشگاه الزهرا ، برگزاری چهارمین المپیاد ورزش همگانی دختران به دانشگاه واگزار شد و حکم ریاست ستاد حمایت و پشتیبانی برگزاری المپیاد از سوی جناب دکتر غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری به دکتر محسنی بند پی، استاندار تهران و حکم سرپرستی این المپیاد از سوی دکتر صدیقی معاون وزیر و رئیس امور دانشجویان به دکتر ملانظری اعطا کردید.
در انتهای این نشست ضمن اهدای تندیسی از دانشگاه الزهرا که طرح و ساخته داخلی دانشگاه بود، به وزیر محترم علوم و استاندارو فرماندار محترم تهران، میهمانان به بازدید از کتابخانه مرکزی و خوابگاه های دانشجویی پرداختند.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:961
تصاویر مرتبط:

  • بازدید وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری از دانشگاه الزهرا (س) _0
  • بازدید وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری از دانشگاه الزهرا (س) _0
  • بازدید وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری از دانشگاه الزهرا (س) _0
  • بازدید وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری از دانشگاه الزهرا (س) _0
  • بازدید وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری از دانشگاه الزهرا (س) _0
  • بازدید وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری از دانشگاه الزهرا (س) _0
  • بازدید وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری از دانشگاه الزهرا (س) _0
  • بازدید وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری از دانشگاه الزهرا (س) _0
  • بازدید وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری از دانشگاه الزهرا (س) _0
  • بازدید وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری از دانشگاه الزهرا (س) _0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.