۱۳۹۸ جمعه ۱ شهريور
حضور دانشگاه الزهرا در نشست ملاقات با هیات دانشگاه پوآتیه فرانسه
ارسال شده در تاریخ 1398/02/18
ساعت 12:05
دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه الزهرا به همراه دکتر محمدرحیم احمدی عضو هیات علمی گروه زبان فرانسه دانشگاه صبح روز سه شنبه 17 اردیبهشت ماه 1398 در نشستی که به مناسبت میزبانی از رییس و معاون دانشگاه پوآتیه فرانسه با حضور معاونان و مدیران دانشگاههای کشور در دانشگاه امیرکبیر تشکیل شده بود شرکت نمودند. در این نشست به جز دانشگاه الزهرا، مسئولان دانشگاههای تهران، امیرکبیر، تربیت مدرس، شهیدبهشتی، خوارزمی، و دانشگاههای پزشکی تهران و شهیدبهشتی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.
هیات میهمان شامل پروفسور ایو ژان رییس دانشگاه پوآتیه، به همراه معاون اول ایشان به دعوت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان با هدف آشنایی بیشتر با آموزش عالی در ایران طی سفر یک روزه به تهران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به عنوان مرجع ملی همکاری با دانشگاههای فرانسه، با روسا و معاونان دانشگاههای کشور ملاقات کردند. در این نشست دکتر قربانی، رایزن علمی ایران در پاریس نیز حضور داشت.
پروفسور ایو ژان رییس دانشگاه پوآتیه پس از اظهار خوشحالی از مشاهده ی پتانسیل بالای دانشگاههای ایرانی در همکاریهای بین المللی، پیشنهاد همکاری پژوهشی در زمینه پروژه های زیست محیطی را ارائه داد. وی همچنین آمادگی دانشگاه خود را برای همکاری در زمینه آموزشهای مجازی اعلام داشت.
در ادامه نشست، معاون اول دانشگاه پوآتیه ضمن ابراز شگفتی از کیفیت و کمیت فعالیتهای دانشگاههای ایران همکاریهای بین المللی را نوعی ثروت برای دانشگاهها دانست و نسبت به ملاقات با مسئولان دانشگاههای ایران ابراز خوشوقتی نمود. وی سپس توضیحاتی راجع به دانشگاه خود ارائه داد: دانشگاه پوآتیه در سال 1431 تاسیس شد. هم اکنون دارای 24000 دانشجو در مقاطع تحصیلی: لیسانس، فوق لیسانس و دکتری، و 2300 عضو هیات علمی است، و تعداد 4000 دانشجوی بین المللی از 150 کشور جهان دارد. دانشگاه پوآتیه هم اکنون 14 دانشکده و موسسه پژوهشی دارد که در پنج زمینه تخصصی اصلی فعالیت دارند:
• حقوق، اقتصاد و علوم مدیریت
• علوم پایه و فناوری
• علوم زیست محیطی، ورزش و بهداشت و سلامتی
• علوم انسانی، ادبیات، زبانها و هنر
• آموزش و علوم تربیتی و روان شناسی
در پایان نشست دکتر معتمدی رییس دانشگاه امیرکبیر با ذکر آمار دانشجویان و اشاره به علاقه مندی ایرانیان برای ادامه تحصیل در مقاطع آموزش عالی، ارتقاء همکاریهای بین المللی را برای افزایش کیفیت آموزشی دانشگاهها بسیار موثر دانست. وی ابراز امیدواری کرد پیگیری همکاریها به صورت عملیاتی از سوی هر دو طرف ایرانی و فرانسوی به طور جدی صورت پذیرد.

 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:212
تصاویر مرتبط:


فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.