۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد
عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا به عنوان سرآمد علمی کشور شناخته شد
ارسال شده در تاریخ 1398/03/22
ساعت 17:53
آقای دکتر مجید ممهد هروی از سوی "فدراسیون سرآمدان علمی ایران" به عنوان یکی از سرآمدان علمی کشور انتخاب شدند
فدراسیون سرآمدان علمی ایران 75 نفر از محققان سال 1398 را به عنوان سرآمدان علمی کشور در غالب دو گروه الف و ب معرفی نمودند. آقای دکتر مجید ممهد هروی عضوهیات علمی گروه شیمی دانشکده فیزیک شیمی دانشگاه الزهرا در رتبه 39 گروه الف قرار گرفته اند.
فدراسیون سرآمدان علمی ایران تحت حمایت و مدیریت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف دستیابی به مرجعیت علمی، افزایش کیفیت علمی کشور و کمک به توسعه تحقیقات پژوهشگران معتبر راه‌اندازی شده است.
این فدراسیون، سرآمدان علمی را سالانه از بین افراد با توانمندی پژوهشی معتبر شناسایی کرده و با توجه به اعتبار علمی کسب شده توسط هر فرد از ایشان در 2 گروه الف و ب حمایت می‌کند.
سرآمدان علمی از نقطه نظر این فدراسیون، افرادی هستند که فعالیت های پژوهشی و دستاوردهای علمی معتبری در سال‌های اخیر داشته‌اند و شاخص‌های انتخاب آنان نشان دهنده فعالیت های پژوهشی است و آموزشی نیست و ضمنا این افراد هر سال در یک مکانیزم رقابتی شرکت کرده و انتخاب می‌شوند.
شایان ذکر است دکتر مجید هروی دانش آموخته کارشناسی ارشد و دکترای شیمی دانشگاه سالفورد انگلستان هستند که پسا دکترای شیمی آلی خود را نیز در دانشگاه های ریورساید کالیفرنیا و هامبورگ آلمان با کسب نمرات عالی کسب نموده اند و از 1379 تاکنون عضو هیات علمی و در سمت استادی دانشگاه الزهرا هستند.
دکتر مجید ممهد هروی تاکنون موفقیت‌های بسیاری را در حوزه حرفه‌ای و علمی‌شان کسب نموده اند از جمله اینکه ایشان نگارنده بهترین کتاب دانشگاه تهران در سال 1372 ، برنده جایزه نگارنده بهترین کتاب جشنواره فردوسی در سال 1375، برنده جایزه بهترین پژوهش بنیادی جشنواره خوارزمی در سال ، استاد نمونه دانشگاه‌های کشور در سال 1380 و پژوهشگر برتر تمامی سنوات استادی خود در دانشگاه الزهرا نیز بوده اند . دکتر هروی در سطح بین المللی نیز موفقیتهای چشمگیری داشته اند؛ در سال 1395 طبق لیست ISI-ESI در زمره یک درصد برتر نخبگان علمی جهان قرار گرفته و در پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز معرفی شده‌اند.در سالهای پیشتر نیز به عنوان پژوهشگر برتر شیمی در جهان انتخاب شده بودند.
دکتر هروی با بیش از 1000 مقاله پژوهشی در زمره پرتولیدترین پژوهشگران است که بسیاری از مقالات ایشان از پر استناد ترین می باشد. آثار علمی ایشان را می توان در موتور جستجو گوگل اسکولار دنبال نمود.

https://scholar.google.com/citations?user=DmoyKv8AAAAJ&hl=en&cstart=0&pagesize=20

روابط عمومی به نمایندگی از جامعه علمی دانشگاه الزهرا (س) این موفقیت را به ایشان تبریک عرض نموده و سلامتی و موفقیت روزافزونشان را از درگاه باریتعالی آرزومند است.
 
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:510
تصاویر مرتبط:


فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.