۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد
برگزاری هفتمین دوره بین المللی شیعه شناسی با همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب در دانشگاه الزهرا(س)
ارسال شده در تاریخ 1397/06/04
ساعت 14:54
هفتمین دوره بین المللی شیعه شناسی به میزبانی دانشگاه الزهرا و با همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب قم در روزهای پنجشنبه اول و شنبه سوم شهریور ماه 1397 با حضور تعدادی از محققان ادیان و مذاهب از کشورهای اتریش، آلمان، هند، ایتالیا، پاکستان و سویس، و اساتید و مدیران و کارشناسان بین الملل دانشگاه ادیان و مذاهب و دانشگاه الزهرا برگزارشد. در این دوره اندیشه های کلامی، فقهی، عرفانی و تحولات اندیشه های اجتماعی - سیاسی شیعه توسط اساتید حاضر مطرح گردید و مورد بحث و بررسی حاضران قرار گرفت.

در نشست افتتاحیه دوره که صبح روز پنج شنبه اول شهریور ماه در تالار دکتر سیف دانشگاه الزهرا برگزار شد، ابتدا فیلم معرفی دانشگاه الزهرا به نمایش درآمد و سپس دکتر حجت الله جوانی معاون مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا مبادرت به معرفی ظرفیت ها و توانایی های دانشگاه در تعاملات بین المللی نمود و زمینه های مختلف همکاری با دانشگاه های خارجی را برشمرد. سپس دکتر مهدی صالحی مدیر بین الملل دانشگاه ادیان و مذاهب قم به معرفی دانشگاه متبوع خود پرداخت. سخنران کلیدی نشست، دکتر محمدتقی انصاری پور، عضو هیات علمی دانشگاه ادیان و مذاهب بود که پیرامون تحولات اسلامی دوره صفویه و پس از آن در ایران سخنرانی ایراد نمود.

نشست روز شنبه سوم شهریورماه با سخنرانی دکتر زهرا شریف، عضو هیات علمی دانشگاه ادیان و مذاهب قم آغاز شد. دکتر حجت اله جوانی، عضو هیات علمی گروه ادیان و عرفان دانشگاه الزهرا نیز در خصوص عرفان شیعی سخنرانی ارائه نمود. در ادامه نشست پرسش و پاسخ با مشارکت محققان شرکت کننده در دوره برگزار گردید. برگزاری دوره بین المللی شیعه شناسی مورد استقبال فراوان شرکت کنندگان خارجی قرار گرفت. تمامی سخنرانی ها و مباحث دوره به زبان انگلیسی ارائه گردید.
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:576
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.