۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
جلسه معارفه و تودیع رئیس بسیج اساتید دانشگاه الزهرا(س)
ارسال شده در تاریخ 1397/08/28
ساعت 07:49
به گزارش روابط عمومی دانشگاه الزهرا(س)، صبح روز یک شنبه 27 آبان ماه 97 جلسه تودیع و تقدیر از دکتر سوسن قهرمانی قاجار رئیس سابق بسیج اساتید دانشگاه و معارفه دکتر ملوک خادمی اشکذری در همین سمت، در سالن شورای ریاست دانشگاه برگزار شد.
این جلسه با حضور دکتر ملانظری، رئیس دانشگاه، دکتر گلیجانی مقدم، معاون فرهنگی و اجتماعی ، دکتر بختیاری، معاون دانشجویی، حجت الاسلام دکتر خان بیگی، نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه الزهرا(س)، دکتر خسرویان، رئیس بسیج اساتید تهران بزرگ، دکتر امینی معاونت امور استانها و بازرسی سازمان بسیج، دکتر سلگی معاون سیاسی بسیج اساتید تهران بزرگ، آقای حاتمی مسئول معاونت سرمایه انسانی و همچنین دکتر قهرمانی قاجار و دکتر خادمی رئیس های قبلی و جدید بسیج اساتید، خانم پالیزدار رئیس بسیج کارکنان(خواهران) و خانم درخشانی رئیس روابط عمومی دانشگاه الزهرانجام شد.
جلسه با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد آغاز شد، در ابتدا دکتر ملانظری جایگاه والای بسیج این شجره طیبه را در دانشگاه الزهرا بیان نمودند و اینکه در تمام سال‌ها بسیج نقش مهم و مؤثری در دانشگاه الزهرا داشته و اساتید و کارکنان و دانشجویان بسیاری در دانشگاه عضو بسیج بوده‌اند. صداقت، حسن نیت و اخلاص بسیجیان دانشگاه الزهرا زبانزد بوده و هست. ایشان از فعالیتهای بسیار خوب و مؤثر دکتر قهرمانی قاجار استاد و مدیر فرهیخته دانشگاه در زمان ریاست ایشان بر بسیج اساتید قدردانی کردند و خدمات ایشان را در دانشگاه ماندگار توصیف نمودند. همچنین برای دکتر خادمی در این سمت آرزوی توفیق کردند و ایشان را فردی کوشا و مخلص معرفی نمودند.
سپس دکتر خسرویان، بسیج خصوصاً بسیج اساتید را بهترین تشکل به منظور گردهمایی اساتیدی با دانش‌های متفاوت دانستند، که نتیجه و ثمره‌ی آن هم افزایی تخصص هاست. همچنین ایشان بر اهمیت تضارب آرا و تجمیع افکار و اندیشه ها در بسیج اساتید نیز اشاره کردند. دکتر خسرویان رصد مشکلات و چالش‌های کشور و هم اندیشی اساتید بسیجی به جهت ارائه راهکارهای علمی و عملی برای رفع این مشکلات را مهمترین مسئولیت برای ایشان برشمردند. همچنین ایشان برنامه‌های بسیج را مکمل برنامه‌های راهبردی دانشگاه‌ها دانستند. تشکیل پژوهشکده و اندیشکده بسیج اساتید در دانشگاه الزهرا از پیشنهادات ایشان بود.
سپس حاج آقا خان بیگی نیز بسیج و بسیجی بودن را نوعی سبک زندگی برشمردند. بسیج شجره طیبه‌ای است با شاخه‌های متعدد و ثمرات بسیار . ایشان ضمن تقدیر از فعالیت‌های خوب و مؤثر بسیج در دانشگاه الزهرا در همه بخش های دانشجویی، کارمندی و استادان، تقسیم کار و انجام کارهای گروهی در بسیج را نکته ای مهم برشمردند. همچنین ایشان از زحمات موثر دکتر قهرمانی قاجار سپاسگزاری کردند و دکتر خادمی را فردی مناسب برای این سمت برشمردند.
دیگر اعضاء جلسه نیز به ترتیب مواردی را در خصوص اهمیت و ضرورت بسیج اساتید بیان کردند. دکتر امینی بر اهمیت بسیج اساتید به منظور بالا بردن توان نیرو های جوان و دانشجویان مستعد برای پرورش آنها به عنوان مدیران و برنامه ریزان آینده کشور تاکید داشتند.
دکتر سلگی در این جلسه بیان داشتند: امام(ره) بر بسط بسیج تاکید داشتند و امروز بسیج در دهه چهارم انقلاب، مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و به پدیده ای در جهان اسلام تبدیل شده و مدافع حقوق مظلومان است
در جهان اسلام و مکتب ما زن جایگاه ویژه ای دارد و با نگاه ابزاری غرب متفاوت است این ویژگی را در شعار کربلا(کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود) مقایسه کنید. زن در مکتب ما جریان ساز و محور تحولات بزرگ است و بسیج دانشگاه الزهرا که مزّین به نام حضرت زهراست به کانون ترویج و تبیین عظمت زن در عصر حاضر بر اساس شاخصهای انقلاب اسلامی باشد.
دکتر امینی نیز روند رویکردهای بسیج را در طی سالیان متمادی بیان کردند و متذکر شدند بسیج رویکرد فرهنگی، آموزشی و پژوهشی را پشت سر گذاشته و در حال حاضر رویکرد بسیج مساله محور است و شناخت چالش‌ها و مسائل روز جامعه از اولویت‌های بسیجیان خصوصا بسیج اساتید است، زیراکه اگر آموزش و پژوهش در خدمت نیازهای جامعه نباشد تأثیری نخواهد داشت و حلقه های پژوهش و آموزش می بایستی به حلقه‌ی مهم و اصلی، یعنی نیاز جامعه متصل گردد.
ایشان نیز بر ایجاد اندیشکده‌ای با تمرکز به مسائل زنان در حوزه علوم انسانی در دانشگاه الزهرا تأکید کردند. اندیشکده ای که کانون فعالیت‌های زنان در کشور و جهان اسلام باشد.
خانم ها دکتر قهرمانی قاجار و دکتر خادمی نیز سخنانی را ایراد نمودند. برخی از تجربیات و موضوعات قابل تأمل در حوزه بسیج اساتید توسط دکتر قهرمانی قاجار بیان گردید. همچنین دکتر خادمی نیز از حسن اعتماد دانشگاه و بسیج به ایشان قدردانی نموده و برای ارتقاء سطح کیفی و کمی بسیج اساتید دانشگاه الزهرا اعلام آمادگی کردند.
همچنین آقای ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های بسیج در دانشگاه الزهرا خصوصا دکتر قهرمانی قاجار یادی از زنده یاد، خانم دکتر روشن بین رئیس بسیج سابق دانشگاه نمودند و خاطره‌ی ایشان را گرامی داشتند و به دکتر خادمی برای حضور در این مسئولیت تبریک گفتند.
در انتها از زحمات دکتر قهرمانی قاجار با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از سوی دانشگاه و بسیج سپاسگزاری به عمل آمد و حکم دکتر خادمی با امضای دکتر مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها، مراکز عالی و پژوهشی کشور، به ایشان اهدا گردید.
جلسه با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد به پایان رسید.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:417
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.