۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد
حضور دانشگاه الزهرا دردومین مجمع عمومی نمایندگان انستیتو پوشکین
ارسال شده در تاریخ 1397/09/18
ساعت 16:48
دومین مجمع اعضای شبکه همکاری با انستیتو دولتی زبان روسی پوشکین در تاریخ 14 تا 17 آذر ماه 1397 با عنوان « توسعه استراتژیک شبکه همکاری انستیتو پوشکین در مسکو برگزار شد.
هدف از برگزاری این مجمع بررسی مسایل مربوط به گسترش همکاریهای بین المللی، و نیز تامین امکان آموزش زبان روسی و حمایت علمی و روش شناختی از مراکز آموزش زبان روسی در خارج از روسیه و آماده سازی پروژه های مراکز همکاری با انستیتو پوشکین با در نظر گرفتن فعالیتهای انجام شده در مراکز بوده است. در این مجمع که مدیران مراکز همکاری با انستیتو دولتی زبان روسی پوشکین از 55 کشور جهان در آن حضور یافتند، علاوه برگزاری کارگاههای آموزشی برای مدیران، برنامه ریزی های لازم برای همکاریهای آینده صورت پذیرفت و هر یک از اعضا برنامه خود را برای سال 2019 ارائه دادند. پروفسور مارگاریتا روسیتسکایا رییس دانشگاه پوشکین در سخنان خود، از دانشگاه الزهرا به عنوان عضو فعال شبکه همکاری نام برد.
دکتر دست آموز همچنین طی این سفر با حضور در دانشگاه لامانوسف مسکو با دوتن از استادان آموزش زبان روسی به غیر روسی زبانان، دکتر اولگا گرکوا و دکتر یلنا پالیشوک، ملاقات و گفتگو کرد. در این دیدار پتانسیل های موجود جهت همکاری در حوزه های آموزشی و پژوهشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. دانشگاه دولتی لامانوسف مسکو از لحاظ رتبه بندی دانشگاههای جهان در رتبه 72 قرار دارد. طرح پژوهشی تحت عنوان: "مقوله های دستوری صفت فعلی و قید فعلی در زبان روسی" توسط دکتر سعیده دست آموز با همکاری دکتر اولگا گرکوا از دانشگاه لامانوسف در دست انجام می باشد.
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:243
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.