۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
ملاقات رییس معهد الزهرا نجف اشرف با ریاست دانشگاه الزهرا
ارسال شده در تاریخ 1397/09/26
ساعت 12:52
شیخ قاسم الهاشمی رییس معهد الزهرا نجف اشرف روز دوشنبه 26 آذرماه 1397 در دفتر ریاست دانشگاه الزهرا با دکتر مهناز ملانظری رئیس و دکتر مهدی سیف برقی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ملاقات کرد. در این نشست دکتر محبوبه مباشری رئیس دانشکده ادبیات، دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه، دکتر زهره خسروی رئیس پژوهشکده زنان، دکتر سهیلا جلالی کندری معاون آموزشی دانشکده الهیات، دکتر بتول مشکین فام دبیر کارگروه همکاری با کشورهای عربی، دکتر رقیه رستم پور ملکی مدیر گروه زبان و ادبیات عربی، و دکتر لیلا ثمنی دبیر گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و جهان عرب نیز حضور داشتند.
این ملاقات به پیشنهاد و هماهنگی حجت الاسلام غلامرضا أباذری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد صورت پذیرفت.
شیخ قاسم الهاشمی با ابراز خوشبختی از حضور در دانشگاه الزهرا و ملاقات با ریاست دانشگاه، به عنوان مهم ترین مرکز علمی ویژه زنان در ایران، تاریخچه ای از تأسیس معهد الزهرا در نجف با هدف ارتقاء سطح فرهنگی زنان در عراق بیان نمود.
معهد الزهرا سال 2003 تحت اشراف آستان مقدس امام حسین (ع) با هدف پیشرفت زنان در زمینه های تحصیلی علوم اسلامی، حقوق و مطالعات زنان آغاز به کار کرد. تحصیل در این معهد 5 سال به طول می انجامد، که پس از آن به دانش آموختگان مدرک کاردانی اعطا می شود. شیخ قاسم الهاشمی ضمن بیان استقبال و تمایل فراوان دانش آموختگان معهد الزهرا برای ادامه تحصیل در دانشگاه الزهرا، پیشنهاد برگزاری دوره های آموزشی مشترک با اعزام اساتید دانشگاه الزهرا به عراق، و راه اندازی پردیس دانشگاه الزهرا در نجف به منظور ادامه تحصیل دانش آموختگان دختر عراقی در مقاطع تحصیلات تکمیلی را ارائه نمود.
دکتر ملانظری ضمن خوش آمد گویی، به امکان برگزاری دوره های آموزشی کاردانی به کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانش آموختگان معهد الزهرا پس از کسب مجوزهای لازم از وزارت علوم اشاره نمود. برگزاری این دوره ها بنا به اظهار نظر دکتر سیف برقی منوط به انجام گزینش علمی و مصاحبه از دانش آموختگان معهد الزهرا خواهد بود. ضمنا امکان اعزام اساتید به نجف، به صورت کوتاه مدت، به منظور تدریس و برگزاری کارگاه های آموزشی نیز وجود دارد. دکتر حناچی افزود: امکان آموزش زبان فارسی پیش از اعزام داوطلبان به ایران، با ثبت نام و شرکت در دوره های مجازی مرکز آزفای دانشگاه الزهرا وجود دارد. در این ملاقات مقرر گردید توافق نامه برگزاری دوره مشترک آموزشی پس از بررسی های کارشناسی و کسب مجوزهای لازم از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به امضای دوطرف برسد. همچنین امکان پذیرش اساتید معهد الزهرا در دوره های دکتری و پسا دکتری در دانشگاه الزهرا نیز وجود دارد.
دبیرخانه گفتگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب نیز آمادگی اساتید همکار خود را برای برگزاری نشست های تخصصی در نجف اشرف، و انجام طرح های پژوهشی مشترک با اساتید معهد الزهرا در زمینه های فقه، حقوق، روانشناسی و فلسفه اعلام نمود.

ارسال کننده:
تعداد بازدید:275
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.