۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
ملاقات رییس مرکز مطالعات مناطق اسلامی دانشگاه واسدای ژاپن با مسئولان دانشگاه الزهرا
ارسال شده در تاریخ 1397/10/02
ساعت 22:00
در راستای عملیاتی سازی تفاهم نامه ی دانشگاه الزهرا با دانشگاه واسدای کشور ژاپن، دکتر کیکو ساکورایی رییس مرکز مطالعات مناطق اسلامی دانشگاه واسدا بعدازظهر روز یکشنبه دوم دی ماه 1397 به اتفاق دکترتوسلی مدیر کل امور پژوهشی دانشگاه الزهرا در محل دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه با دکتر پریچهر حناچی مدیر بین الملل دانشگاه، دکتر محبوبه مباشری رییس دانشکده ادبیات، دکتر فرهاد ساسانی رییس مرکز آموزش زبان فارسی، دکتر طیبه حسین نژاد عضو کارگروه همکاری با دانشگاههای آسیایی و خانم شهرزاد صالحی پور نماینده ریاست دانشکده هنر ملاقات کرد.
در ابتدای نشست، مدیر بین الملل دانشگاه ضمن خوشامدگویی به میهمان ژاپنی، با اشاره به تفاهم نامه همکاریهای دانشگاهی بین دو دانشگاه، پیشنهاد همکاری در زمینه آموزش زبان و ادبیات فارسی و نیز هنرهای ایرانی اسلامی، را ارائه داد. در ادامه نماینده کارگروه همکاری با آسیا درخصوص امکان تخصیص تسهیلات بیشتر اقامتی به دانشجویان پذیرفته شده برای گذراندن فرصت پژوهشی در دانشگاه واسدا مواردی را مطرح کرد. سپس مدیر کل امور پژوهشی دانشگاه الزهرا با اشاره به امضای طرح پژوهشی بین المللی "بررسی نگرش دانشجویان به مدارک دانشگاهی" بین دانشگاه الزهرا و مرکز مطالعات مناطق اسلامی دانشگاه واسدا، بر اهمیت اجرای طرح پژوهشی بین المللی در ارتقائ تراز بین المللی دانشگاه الزهرا در بین دانشگاههای کشور تاکید کرد. وی افزود: این پروژه بین المللی با تدوین پرسشنامه استاندارد به صورت هم زمان در کشورهای عمان، قطر، بحرین و ایران در دست انجام است.
دکتر ساکورایی ضمن ابراز خوشوقتی از حضور در دانشگاه الزهرا گفت: به زودی جشن 90 سال دوستی ایران و ژاپن در سال 2019 برگزار خواهد شد. وی افزود: در برنامه ریزی این جشنواره سعی شده با معرفی فرهنگ و هنر ایرانی، اقبال مردم ژاپن نسبت به مطالعات ایرانشناسی و نیز زبان و ادبیات فارسی افزایش یابد. وی همچنین به خاطر اعطای فرصت مطالعاتی به خانم دکتر ماسودا بانو مراتب تشکر خود را ابراز نمود. رییس مرکز آزفای دانشگاه الزهرا نیز آمادگی مرکز را برای برگزاری دوره های آموزش زبان فارسی به صورت مجازی برای داوطلبان ژاپنی و نیز برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزش زبان فارسی در دانشگاه الزهرا با دعوت از علاقه مندان و زبان آموزان ژاپنی زبان فارسی اعلام نمود.
 
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:103
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.