۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
بازدید هیات بانوان دانشگاهی سوریه از دانشگاه الزهرا
ارسال شده در تاریخ 1397/10/04
ساعت 16:29
بنا به هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی هیاتی از بانوان فرهیخته و دانشگاهی سوریه با همراهی دکتر نبی زاده مدیر امور نخبگان و دانشجویان کشورهای سوریه و لبنان شورای عالی انقلاب فرهنگی، صبح روز دوشنبه سوم دی ماه 1397 طی بازدید از دانشگاه الزهرا با دکتر زهره خسروی رییس پژوهشکده زنان، دکتر بتول مشکین فام دبیر کارگروه همکاری علمی با جهان عرب، دکتر لیلا ثمنی دبیر گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و جهان عرب، دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه، دکتر رقیه رستم پور مدیر گروه آموزشی زبان و ادبیات عرب، و معاونان و اعضای هیات علمی پژوهشکده زنان دیدار و گفتگو کردند. در نشستی که در سالن شورای پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا تشکیل شد، دکتر خسروی با خوشامدگویی به میهمانان، نسبت به حضور همکاران دانشگاهی و محقق سوریه در دانشگاه الزهرا ابراز خوشحالی کرد. وی گفت: پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا به طور خاص به انجام پژوهش در مسائل زنان در ابعاد جامعه شناسی، حقوق، فقه و فلسفه، و بیومدیکال می پردازد.
در ادامه فیلم معرفی دانشگاه الزهرا به زبان عربی به نمایش درآمد. سپس میهمانان سوری به معرفی خود و ذکر پژوهش های انجام شده و در دست انجام به ویژه در مسائل زنان پرداختند. دکتر نهله عیسی نائب رییس دانشکده رسانه دانشگاه دمشق و عضو هیات مبارزه با خشونت در ژنو، دکتر عائشه عهدحوری رییس دپارتمان علوم تربیتی دانشگاه حلب، دکتر معالی زعبور رییس بخش فارغ التحصیلان دانشگاه طرطوس، دکتر منار حمادی معاون رییس دانشکده هنر دانشگاه دمشق، دکتر لینا بطیخ رییس دپارتمان روانشناسی دانشگاه حمص، و دکتر زینب حابک معاون رییس دانشکده ادبیات دانشگاه حماه، که به اتفاق جمعی از اساتید و دانشجویان دکترای دانشگاههای دمشق، حلب، حمص، حماه، طرطوس، و لاذقیه به کشورمان سفر کرده بودند، با اظهار علاقه به ملت ایران و قدردانی از حمایت دولت ایران از کشور سوریه در دوران جنگ، تمایل خود را نسبت به همکاریهای دانشگاهی پژوهشی با دانشگاه الزهرا ابراز داشتند.
دکتر حناچی نیز ضمن خوشامدگویی به میهمانان و ابلاغ سلام و تحیت ریاست دانشگاه الزهرا به میهمانان، از دکتر نبی زاده به خاطر هماهنگی ملاقات با همکاران دانشگاهی سوریه سپاسگزاری نمود. وی همچنین با قدردانی از همکاری پژوهشکده زنان به خاطر میزبانی نشست، آمادگی مدیریت بین الملل دانشگاه الزهرا را برای پیگیری پیشنهادهای همکاری پژوهشی در زمینه های تخصصی مورد نظر اساتید حاضر، راهنمایی و مشاوره مشترک پایان نامه های دانشجویی، برگزاری کارگاههای آموزشی و نشستهای تخصصی مشترک اعلام نمود. مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه الزهرا با اشاره به دو یادداشت تفاهم امضا شده با دانشگاه های البعث و حماه سوریه، آمادگی کامل دانشگاه الزهرا را برای اجرایی سازی همکاریها اعلام نمود.
دکتر ثمنی نیز با بیان چکیده ی کار پژوهشی انجام شده پیرامون گفتگوی فرهنگی زنان ایران و جهان عرب، و تاکید بر اهمیت پیگیری گفتگوهای فرهنگی در سطح زنان دانشگاهی ایران و عرب، از اساتید حاضر دعوت نمود پیشنهادهای خود را در این زمینه ارائه نمایند. دبیرخانه گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و جهان عرب در دانشگاه الزهرا با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی راه اندازی شده است.
در پایان نشست اعضای هیات میهمان یک یک هدایایی را به مدیریت بین الملل دانشگاه الزهرا و ریاست پژوهشکده زنان اهدا نمودند. همچنین دو لوح یادبود دانشگاه الزهرا به مسئولان دانشگاههای دمشق و حلب اعطا گردید.

 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:206
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.