۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشکده علوم اجتماعی، اقتصادی و گروه تامین سرمایه نوین
ارسال شده در تاریخ 1397/11/15
ساعت 00:42
دانشکده علوم اجتماعی، اقتصادی دانشگاه روز گذشته میزبان جلسه ای با حضور مدیران گروه تامین سرمایه نوین و رییس و معاونین و اساتید گروه مدیریت مالی دانشکده بود.
در این نشست رییس دانشکده آقای دکتر قالیباف اصل ، به معرفی اجمالی دانشگاه و دانشکده پرداخته، لزوم آشنایی دانشجویان و دانش آموختگان رشته های علوم اجتماعی و اقتصادی را با حوزه بازارهای مالی تشریح نمودند. همچنین ایشان به کمرنگ بودن روابط صنعت و دانشگاه و مشکلات متعاقب آن اشاره نمودند. رییس دانشکده در زمینه نوآوری ها و ایده های جدید مراکز آموزشی سطح بین المللی در خصوص توانمندسازی افراد در حوزه علوم مالی نکاتی را ارائه کردند.
آقای خوش طینت مدیر عامل شرکت مشاوره سرمایه گذاری تامین سرمایه نوین و اقای جبل عاملی مدیر بازاریابی و برندینگ شرکت تامین سرمایه نوین نیز به معرفی فعالیت ها و سوابق شرکت، پرداختند. بررسی نیازهای شرکت های متخصص در این زمینه از جمله موارد بحث در این جلسه بود.
این جلسه با تاکید بر همکاری های سازنده گروه تامین سرمایه نوین و دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی به علت ظرفیت بالای شرکت و دانشکده برای برگزاری دوره های آموزشی تخصصی داخلی و بین المللی بازار سرمایه و همچنین جذب و معرفی دانش آموختگان مستعد به بازار کار در حوزه سرمایه با انعقاد تفاهم نامه مشترک به پایان رسید.
بازار سرمایه یکی از بازارهای مالی مورد توجه در اقتصاد جهان است. در کشور ما نیز در سال های اخیر لزوم توجه به این بخش مهم از اقتصاد هرروزه چشمگیرتر می شود. حضور افراد متخصص و دانش آموخته ای که دارای مهارت های علمی و تجربی در این حوزه هستند می تواند به این مهم کمک کند.
نیروهای تربیت کننده افراد در این زمینه دانشگاه ها از لحاظ علمی و بازار کار و شرکت های تخصصی از لحاظ عملی هستند. لذا به نظر می رسد گسترش روابط و همکاری بین این دو نهاد می تواند افراد توانمندی را به بازار سرمایه معرفی نماید. در همین راستا دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه الزهرا با نیاز سنجی از بین دانش آموختگان این حوزه و همچنین نیازهای بازار کار به لزوم برقراری این رابطه در قالب انعقادتفاهم نامه هایی با نهادهای مهم در این زمینه پیش قدم شده است.

 
 
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:209
تصاویر مرتبط:


فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.