۱۳۹۸ جمعه ۲۹ شهريور
برگزاری ورکشاپ "POP –UP BOOK" توسط آقای ابراهیم شاکری
ارسال شده در تاریخ 1398/02/18
ساعت 07:33

روز سه شنبه 17 اردیبهشت ورکشاپ بوک "POP –UP BOOK" توسط آقای ابراهیم شاکری با حضور تعدادی از دانشجویان طراحی صنعتی در سالن دکتر کاتب برگزار گردید و دانشجویان با نحوه طراحی و اجرای POP –UP BOOK و تفاوتهای آن با اوریگامی اطلاعاتی کسب کردند.

اصطلاح پاپ آپ بوک "PUP BOOKOP –"به طور کلی به هر طرح سه بعدی در کتاب اطلاق می شود این امر به آن جنبه ای متحرک و پویا می بخشد و رابطه ای فراتر از متن با خواننده ایجاد می کند. پاپ آپ بوک شامل چندین گونه می باشد. از پاپ آپ می توان به عنوان" مهندسی کاغذ" یاد کرد.طراح پاپ آپ با استفاده از تکنیک های تا ، برش ، چسباندن ایده های خود را به تصویر می کشد یا احجام سه بعدی می سازد.
در طراحی پاپ آپ های Transformation یکی از مسائل مهم طراحی زمانی است که فرم تشکیل شده دوباره باید جمع شود و به صورت اولیه خود باز گردد.چنین رفت و بازگشتی نیاز به دقت مضاعف در طراحی دارد.
POP –UP BOOK در مقایسه با Origami تفاوت های قابل توجهی دارد.هر چند این دو با هم شباهت هایی دارند ولی در فعل تا کردن و رسیدن به احجام سه بعدی با هم مشترکند.
"اوری" به معنای تا کردن و گامی به معنای "کاغذ" است . در این هنر ،هنرمند با تا کردم کاغذ به حجم های مجسمه گونه می رسد،حجم اریگامی به طور سنتی تنها با تا کردن یک برگ کاغذ مربع شکل و بدون هیچ گونه استفاده از قیچی و چسب به دست می آید. در حالی که در تکنیک POP –UP BOOK علاوه بر این مورد با استفاده از برش و چسباندن کاغذ نه تنها به حجم سه بعدی می توان رسید بلکه دارای حرکت نیز می باشد.
ارسال کننده:امینه ولی پور
تعداد بازدید:44
تصاویر مرتبط:

  • برگزاری ورکشاپ بوک "POP –UP BOOK" توسط آقای ابراهیم شاکری_0
  • برگزاری ورکشاپ بوک "POP –UP BOOK" توسط آقای ابراهیم شاکری_1
  • برگزاری ورکشاپ بوک "POP –UP BOOK" توسط آقای ابراهیم شاکری_2
  • برگزاری ورکشاپ بوک "POP –UP BOOK" توسط آقای ابراهیم شاکری_3

فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
گروه ارتباط تصویری
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان شيخ بهايي -ميدان شيخ بهايي-دانشگاه الزهرا -دانشكده هنر كدپستي : 1993893973
تلفن : 85692525-88035801 فاكس : 88041341
 art[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.