۱۳۹۸ دوشنبه ۵ اسفند
دکتر منصور کبگانیان در نشست دانشگاه الزهرا(س) گفت، تبیین نقشه جامع علمی کشور و ارتباطات بین‌الملل در دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور امری ضروری است
ارسال شده در تاریخ 1398/04/11
ساعت 13:35
دکتر منصور کبگانیان، قائم‌مقام و دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشستی در دانشگاه الزهرا(س) اظهار داشتند: تبیین نقشه جامع علمی کشور و خصوصا ارتباطات بین‌المللی، یکی از ضرورت‌ها در دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور است.
روز یکشنبه 9 تیرماه 1398 آقای دکتر منصور کبگانیان، قائم‌مقام و دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی به دعوت روابط عمومی دانشگاه، سخنران نشستی تخصصی با عنوان « تبیین نقشه جامع علمی کشور و ارتباطات بین‌المللی» در دانشگاه الزهرا بودند.
این نشست با حضور رئیس دانشگاه، معاونین و مدیران ستادی، مدیر همکاریهای علمی و بین المللی دانشگاه، روسا و معاونین دانشکده ها و جمعی از مدیران و دست اندرکاران فعالیتها و بخشهای مهم دانشگاه الزهرا در مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه تشکیل شد.
آقای دکتر کبگانیان در این نشست تخصصی به شرح و تبیین بخشهایی از نقشه جامع علمی کشور پرداختند و خصوصا بر اهمیت و حساسیت ارتباطات بین‌المللی تاکید کردند و توجه و دقت دانشگاه و دانشگاهیان را به نقشه جامع علمی کشور و شاخصه های آن ضروری و اجتناب ناپذیر بیان کردند.
قائم مقام و دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه دادند؛ دست‌اندرکاران تدوین سند جامع علمی کشور و اعضای ستاد راهبری اجرای این سند می‌بایستی به درون دانشگاه‌ها بروند و با ارتباط تنگ‌تر با مدیران ارشد و میانی دانشگاه‌ها، اجرای صحیح و دقیق آن را برای آنها تبیین کنند.
عضو شورای انقلاب فرهنگی تصریح کردند: دانشگاه الزهرا در انجام این مهم به خوبی و درستی پیشتاز و پیشرو بوده است که جای تقدیر و سپاسگزاری دارد.
آقای دکتر کبگانیان خاطرنشان کردند: صیانت از دانشمندان وظیفه اصلی سند جامع علمی کشور و ایجاد همکاری‌های علمی سالم بین‌المللی در عین دقت و شناخت آسیب‌های احتمالی از مهمترین اهداف آن است.
عضو هیأت امنای بنیاد نخبگان کشور، دارا بودن 51 شاخص‌ قابل ارزیابی، فشردگی و اجمال و قابل اجرا بودن را از جمله ویژگی های قابل توجه سند جامع علمی کشور بیان نمودند.
در انتهای نشست نیز حاضرین در جلسه پرسش‌هایی را مطرح نمودند که توسط آقای دکتر کبگانیان پاسخ داده شد.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:705
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
   
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.