۱۳۹۸ دوشنبه ۵ اسفند
حضور دانشگاه الزهرا در جشنواره بین المللی ارسیکا در تبریز
ارسال شده در تاریخ 1398/03/30
ساعت 20:38
چهارمین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی در تاریخ 23 تا 30 خردادماه 1398 با محوریت "نقش زنان در حوزه صنایع دستی" در دانشگاه تبریز برگزار شد. این جشنواره با حضور 71 هنرمند از 30 کشور جهان اسلام در سه بخش همایش، نمایشگاه و اعطای جوایز، به میزبانی دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار گردید. در بخش علمی همایش تعداد 25 مقاله در خصوص نقش زنان در حوزه‌های مختلف صنایع دستی ارائه گردید که دو تن از اعضای هیات علمی دانشگاه الزهرا مقالاتی در حوزه نقش زن در صنایع دستی ارائه دادند.
ناهید رحمانپور، عضو هیات علمی گروه صنایع دستی دانشکده هنر در روز اول همایش مقاله خود را با عنوان«توانمندسازی زنان دانش آموخته صنایع دستی در مدیریت طراحی، تولید و عرضه محصولات» ارائه نموده و به پرسش های حاضران جلسه در این خصوص پاسخ داد. همچنین مقاله دکتر اشرف السادات موسوی لر با عنوان«نمادهای زنانه در ورنی های دشت مغان» توسط یکی از دانشجوی دکترای الزهرا ارائه شد.
دبیر علمی و هنری همایش، دکتر محمدزاده ضمن معرفی الزهرا به عنوان تنها دانشگاه زنان در ایران، به نقش پراهمیت این دانشگاه در فضای هنری کشور اشاره نمود. بخش جشنواره هنری ارسیکا توسط دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده افتتاح گردید. در بخش هنری همایش آرزو خانپور دانشجوی دکتری پژوهش هنر به عنوان هنرمند بخش شیشه از ایران شرکت نموده و در مسابقه جایزه بزرگ تبریز به رقابت پرداخت.
طی برگزاری نمایشگاه، بروشورهای معرفی دانشگاه الزهرا به زبان های مختلف به هنرمندان و بازدیدکنندگان ایرانی و غیرایرانی ارائه شد. نکته قابل توجه این که وجود دانشگاهی با محوریت زن در ایران برای میهمانان خارجی بسیار جذاب بود. در بخش هنری همایش، آرزو خانپور دانشجوی دانشگاه الزهرا در بخش شیشه و سرامیک نفر سوم برنده جایزه بزرگ تبریز گردید و آثار منتخب وی به موزه دانشگاه هنراسلامی تبریز انتقال یافت.
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:281
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
   
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.