۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
برگزاری دوره "روش های آموزش مهارت های زبانی وآزمون سازی عربی" در آکادمی استانبول
ارسال شده در تاریخ 1398/04/20
ساعت 09:35
دوره"روش های آموزش مهارت های زبانی وآزمون سازی عربی" ویژه اساتید زبان و ادبیات عرب، با شرکت جمعی از استادان گروه ادبیات عرب دانشگاه الزهرا و سایر دانشگاه های تهران در تاریخ 9 - 17 تیرماه 1398 با همکاری دانشگاه ماردین و آکادمی استانبول و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول، و به سرپرستی دکتر بتول مشکین فام عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات عرب دانشگاه الزهرا و با حضور دکتر رقیه رستم پور مدیر گروه، و 15 تن از اساتید دانشگاه های الزهرا، امام صادق، علامه طباطبایی، خوارزمی، فرهنگیان و آزاد، در آکادمی استانبول ترکیه برگزار شد. سه نفر از استادان متخصص در زمینه های برنامه ریزى درسی، تدریس مهارت های زبانی، و آزمون سازی از ترکیه و مصر به مدت 36 ساعت در این دوره به تدریس روش های آموزش مهارتهای زبان عربی پرداختند. آکادمى استانبول بزرگترین و معتبرترین مرکز آموزش زبان عربی در ترکیه است و نقش مؤثرى در بالا بردن سطح آموزش زبان عربى در مدارس و دانشگاه های ترکیه دارد.
سرپرست هیأت اعزامی دانشگاه الزهرا و دکتر انسیه خزعلی با همراهی کامران مقتدری رایزن فرهنگی کشورمان در استانبول، روز سه شنبه 11 تیر ماه با رئیس آکادمی استانبول ملاقات کردند و زمینه های همکاری در جهت افزایش مهارت اساتید عربی دانشگاه های ایران را مورد بررسی قرار دادند. همچنین این هیأت روز چهارشنبه 12 تیر ماه با رئیس بخش زبان های شرقی و دوتن از استادان فعال و پیشکسوت گروه عربی دانشگاه استانبول ملاقات و در راستای راهکارهای همکاری های علمی مذاکره کردند. در این دیدار هیأت اعزامی دانشگاه الزهرا ضمن آشنایی با بخش های مختلف آکادمی استانبول از جمله دانشکده ادبیات و‌گروه ادبیات عرب، در خصوص راهکار های تقویت همکاری ها گفتگو کردند.
هیات اعزامی دانشگاه الزهرا همچنین در روز شنبه 15 تیر ماه با ریاست دانشگاه ماردین دکتر احمد اعرقجه ملاقات نمود. در این ملاقات زمینه های همکاری مورد بررسی قرار گرفت. دکتر اعرقجه آمادگی خود برای امضای تفاهم نامه، ادامه همکاری ها و بازدید از دانشگاه الزهرا در شهریور ماه سال جاری اعلام کرد. در پایان دانشگاه ماردین با همکاری آکادمی استانبول ضمن برگزاری جشن پایان دوره به شرکت کنندگان در این دوره گواهی حضور و لوح تقدیر اعطا کردند.

 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:995
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
   
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.