۱۴۰۳ جمعه ۲۹ تير

درباره گروه

رشتهٔ علوم کامپیوتر یکی از زیررشته‌های علوم پایه است که در آن علوم بنیادی مربوط به کامپیوتر مطالعه می‌شود. موضوعات اصلی این رشته، الگوریتم، محاسبات، منطق و نحوه ی تفکر الگوریتمی، حل مساله توسط کامپیوتر و سیستم های هوشمند است. در این رشته (برخلاف رشتهٔ مهندسی کامپیوتر) کمتر به ابزارها پرداخته می شود و مساله محوری آن،  حل مسأئل (به ویژه مسائل جدید) به شیوه الگوریتمی و با استفاده از کامپیوتر است. همچنین در این رشته تلاش می‌شود با انواع روش‌های مدلسازی ریاضی، مسائل رشته‌های مختلف علمی، هنری، صنعتی و تجاری توسط کامپیوتر حل شوند.

گروه علوم کامپیوتر دانشگاه الزهرا در سال 1390 تشکیل شد و در همان سال با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی علوم کامپیوتر در دوره‌های روزانه و شبانه کار خود را آغاز کرد. پس از 9 سال برگزاری موفق دورهٔ کارشناسی، در سال 1399، با همیاری دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهرا، با دریافت مجوز پذیرش دانشجو در رشته نوظهور بیوانفورماتیک در مقطع کارشناسی ارشد توسعه پیدا کرد. اخذ مجوز دوره‌های تحصیلات تکمیلی در گرایشهای الگوریتم، داده کاوی و سیستم‌های هوشمند رشته علوم کامپیوتر  از فعالیتهای جاری گروه است که در حال پیگیری هستند.

در حال حاضر در این گروه آموزشی 4 عضو هیات علمی تمام وقت (شامل دو عضو با مرتبه علمی دانشیار و دو عضو با مرتبه علمی استادیار) در تخصص‌های الگوریتم و محاسبه، هوش مصنوعی، رمزنگاری، آنالیز عددی و محاسبات علمی مشغول به فعالیت هستند. علاوه بر آن، وضعیت استخدام سه عضو هیات علمی جدید در این گروه مراحل نهایی خود را سپری می‌کند.

تاریخ به روز رسانی:
1402/07/29
تعداد بازدید:
19157
گروه علوم کامپیوتر
آخرین اخبار
'NoData' not found in DataDic
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ده ونک، ساختمان خوارزمی، طبقه پنجم، دانشکده علوم ریاضی
  کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188047861+
فاکس : 982188058470+
 math.alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.