۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
برگزاری روز افغانستان در دانشگاه الزهرا
ارسال شده در تاریخ 1397/09/13
ساعت 18:40
برگزاری روز افغانستان در دانشگاه الزهرا نشست روز افغانستان با همکاری مدیریت همکاری های علمی بین المللی- کارگروه آسیا و معاونت فرهنگی در روز دوشنبه 12/09/97 در سالن دکتر مصلی نژاد دانشکده علوم اجتماعی برگزار گردید.
نشست روز افغانستان که با همکاری مدیریت همکاری های علمی بین المللی- کارگروه آسیا و معاونت فرهنگی در روز دوشنبه 12/09/97 ساعت 13 لغایت 15در سالن دکتر مصلی نژاد دانشکده علوم اجتماعی با حضور دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه، دکتر حمید کردبچه رییس کارگروه اقیانوسیه و آسیا و دکتر مرضیه اسکندری عضو کارگره و مسئول کشور افغانستان و دبیر اجرایی این نشست، آقای جمال انصاری نماینده دانشجویی سفارت افغانستان، دبیر انجمن مطالعات بین المللی صلح افغانستان، مدعوین از سایر دانشگاه های تهران و انجمن های فعال در حوزه افغانستان و دانشجویان افغان دانشگاه الزهرا برگزار گردید.
این جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط دانشجوی افغان دانشگاه آغاز گردید و سپس گروه کر "دل سرایان" از گروه دانشجویان افغانستان سرود ملی ایران و افغانستان را به صورت زنده اجرا نمودند. در ادامه مجری برنامه با لهجه و گویش دلنشین دری از دکتر پریچهر حناچی دعوت نمود تا برای میهمانان سخنانی ایراد نمایند. دکتر حناچی پس از خوش آمدگویی به مدعوین و تقدیر و تشکر از کارگروه اقیانوسیه و آسیا و دست اندرکاران برگزاری این نشست خاطر نشان کردند که ایشان به خوبی احساسات ناشی از دوری از خانواده و کشور را می دانند و از دانشجویان افغان درخواست کردند تا قدر این فرصت های ایجاد شده برای تحصیل در ایران را بدانند تا بتوانند برای آینده کشورشان مفید باشند. ایشان همچنین قول اردوهای فرهنگی و جشن شب یلدا را به دانشجویان دادند. در ادامه برنامه دکتر حمید کردبچه رییس کارگروه اقیانوسیه و آسیا پس از تشکر و قدردانی به تشریح وظایف این کارگروه پرداختند و اعلام نمودند که باتوجه به جمعیت بالای دانشجویان افغان در دانشگاه الزهرا بررسی ظرفیت های دانشجویان افغانستان و ایجاد پل ارتباطی بین دو کشور از مهمترین اهداف این کارگروه می باشد. سپس یکی از دانشجویان افغان از تجربه تحصیل در دانشگاه الزهرا سخن گفت.
در ادامه مراسم آقای جمال انصاری، نماینده دانشجویی سفارت افغانستان، ضمن تشکر از مسئولین برگزاری این برنامه و تشکر ویژه از آقای دکتر علیزاده، مدیرکل سازمان امور دانشجویان، که با نگاه بلند و انسانی در راستای ارتقای رابطه علمی و فرهنگی دو کشور تلاش می کنند بیان داشتند که مشترکات فرهنگی زیادی بین ایران و افغانستان به عنوان دو کشور دوست و همسایه جود دارد که در راستای شناخت بهتر از یکدیگر کمک می نماید. ایشان بیان نمودند که در رهگذر علمی و فرهنگی و به کمک نخبگان علمی و فرهنگی این مهم امکان پذیر می باشد. آقای انصاری گفتند که ملت افغانستان به نمایندگی از منطقه در حال مبارزه با تروریسم می باشد و از مسئولان کشور ایران به عنوان کشو دوست درخواست نمود تا تعامل ویژه ای با دانشجویان افغان داشته باشند تا ایشان بتوانند از ظرفیت های بی نظیری که در ایران فراهم آمده است برای ساختن آینده کشور افغانستان استفاده نمایند. ایشان در ادامه گفتند هر کشوری با خون شهدای خود زنده می ماند و با نخبگان علمی و فرهنگی خود زندگی می کند و باور می شود.
برنامه با اجرای گروه موسیقی سنتی کانون موسیقی دانشگاه الزهرا پایان یافت.

 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:512
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
   
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.