۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۷ تير

نرم افزارهای تخصصی

این ابزار برای بررسی داده‌های علمی و آنالیز سمت‌و‌سوی آن بسیار مفید است.
 
این نرم‌افزار از جمله نرم‌افزارهای ساده, کم حجم و در دسترس در حوزه تحلیل داده­های کیفی است. استفاده از آن نیاز زیادی به آشنایی با محیط نرم‌افزار نداشته و به صورت رایگان نیز می­‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. چارچوب اصلی استفاده از این نرم‌افزار مدیریت تخصصی داده‌ها و نیز تولید کد، مقوله و در نهایت تولید نمودار گرافیکی و مدل­‌سازی است. از این نرم‌افزار برای تحلیل مصاحبه­‌ها، متون بحث­‌های گروهی متمرکز، الصاق داده‌های بصری از قبیل فیلم, عکس، تصاویر ویدئویی استفاده کرد. از مزیت­‌های دیگر این نرم‌افزار پشتیبانی کامل از زبان فارسی است.
 
نرم‌افزاری تحت وب و دسک‌تاپ است که برای اداره و به اشتراک گذاری مقاله‌های علمی و یافتن داده‌های پژوهشی و همکاری آنلاین استفاده می‌شود. مندلی در حقیقت یک شبکه اجتماعی علمی برای پژوهشگران است.
نرم‌افزار قابل دانلود «مندلی دسکتاپ» می‌تواند برای استخراج خودکار جزئیات سند (نویسنده، عنوان، مجله و…) از نسخه‌های دیجیتالی مقالات علمی به پایگاه داده‌ها استفاده شود.
 
نرم‌افزار اندنوت (EndNote) یکی از نرم‌افزارهای آماری مناسب برای فهرست نویسی و مرجع منابع برای پایان‌نامه و مقاله علمی است. دانلود نرم‌افزار اندنوت (EndNote) کمک بسیار موثر و چشمگیری به پژوهشگران و نویسندگان مقالات علمی در زمینه مدیریت مستندات، نوشتن مقالات علمی، نشر مقاله بر اساس استانداردهای مختلف ناشرین بین‌المللی می‌نماید. این نرم‌افزار می‌تواند با ارائه بیش از 2300 استاندارد نشر مقاله و انواع فرمتهای پذیرفته شده بین‌المللی استناد نویسی، کمک شایانی هم به پژوهشگران و هم به اعضای هیات تحریریه مجلات علمی برای پذیرش مقالات کند. برای نوشتن فهرست منابع شامل فهرست منابع MLA و فهرست منابع APA و موارد دیگر می‌توانید از این نرم‌افزار استفاده کنید.

تاریخ به روز رسانی:
1403/03/11
تعداد بازدید:
483
دانشگاه الزهرا
تهران،خیابان ده ونک، روبروی درب اصلی دانشگاه‌الزهرا(س)، دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی
کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188049937+ فاکس : 982188041464+
                  edupsy@alzahra.ac.ir
                   
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.