دانشگاه الزهرا
ستارگان بورس امسال در آسمان دانشگاه الزهرا
ارسال شده در تاریخ 1398/04/19
ساعت 18:22
آقای دکتر علی رحمانی: بورس موفق ترین نهاد اقتصادی پس از انقلاب است و بازار سرمایه مورد توجه دانشجویان تمامی رشته‌هاست.
سومین لیگ ستارگان بورس به میزبانی دانشگاه الزهرا(س) آغاز شد. در این دوره که به مدت یک هفته به طول می انجامد، 60 تیم داخلی و 5 تیم خارجی شرکت کرده اند.
مراسم افتتاحیه سومین لیگ ستارگان در ابتدای هفته جاری در سالن اشراق دانشگاه الزهرا با حضور اعضای هیات مدیره سازمان بورس و مدیران ارشد بازار سرمایه، دکتر حسن امیری، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس، دکتر یاسر فلاح ، رئیس کمیته اجرایی مسابقات لیگ ستارگان، دکتر علی رحمانی، معاون مالی و اداری دانشگاه الزهرا و مدیرعامل سابق بورس اوراق بهادار تهران و جمعی دیگر از مدیران برجسته و دانشجویان و دیگر علاقمندان به این حوزه انجام شد.
در طلیعه سومین لیگ ستارگان بورس آقای دکتر علی رحمانی، معاون اداری و مالی دانشگاه الزهرا، با اشاره به تصاعدی بودن سیر تحولات بازار بورس طی چند سال اخیر بیان کرد: بازار سرمایه همواره کانون توجه دانشجویان حسابداری، مالی و اقتصاد قرار داشت اما اکنون مورد توجه دانشجویان سایر رشته‌ها نیز قرار دارد
وی توسعه شبکه ارتباطاتی، کارآفرینی، تحلیل مالی، تصمیم گیری، شناخت ساختارها، افزایش مهارت‌های گروهی و یادگیری اخلاق حرفه‌ای را کار ویژه‌های لیگ ستارگان بورس دانست و گفت: لیگ ستارگان نمونه مطلوب ارتباط دانشگاه و صنعت است و مسیر تعاملی خوبی را طی کرده است. همچنین برگزارکنندگان نشان داده‌اند به ارتباط صنعت و دانشگاه اعتقاد دارند.
رحمانی افزود: تعاملات بین‌المللی شکل گرفته در این دوره لیگ اقدام بسیار ارزشمندی است که امید است مسیر آن ادامه داشته باشد.
وی با بیان اینکه بازار سرمایه نمود آشکار یک بازار سالم رقابتی مبتنی بر تخصص و دانش است، ادامه داد: بازار سرمایه کشور یکی از موفق‌ترین نهادهای پس از انقلاب و یک سرمایه ملی است و زیرساخت‌هایی در ایجاد شده که ارزشمند است.
حسن امیری - معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار - نیز در این مراسم گفت: برگزاری چنین رویدادهایی با ابعاد بین‌المللی می‌تواند نتایج مهمی به همراه داشته باشد.
وی تصریح کرد: یکی از ایرادات و اشکالاتی که هم اکنون در حوزه مباحث آموزشی وجود دارد، موضوع فرهنگ مالی و سواد مالی است که کمتر به آن پرداخته شده است. باید مفاهیم اولیه را در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار داد تا بتوانند در آینده تصمیمات مهم مالی و اقتصادی درستی را اتخاذ کنند.
وی ادامه داد: این روزها در سطوح کلان اقتصادی تصمیماتی اتخاذ می‌شود که به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر بازار سرمایه اثرگذار است. از همین رو آشنایی با مباحث مالی و بازار سرمایه باید در همه رشته‌های تحصیلی نهادینه شود.
امیری با بیان اینکه از حضور سایر رشته‌های دانشگاهی در رقابت‌های لیگ ستارگان استقبال می‌شود، اظهار کرد: آشنایی سایر رشته‌های تحصیلی با بازار سرمایه، می‌تواند به تصمیم‌گیریهای آتی کشور کمک کند و موجب رشد بازار سرمایه در سنوات آتی می‌شود.
معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس با بیان اینکه هدف از این رقابت حداکثر سازی سود و بازده است، گفت: بر این اساس، دانشجویان با تصمیم گیری مالی آشنا شده و باید برنامه ریزی مالی داشته باشند. در عین حال، برای انتخاب سهام، از تحلیل‌های عمیق بهره ببرند.
در ادامه این مراسم یاسر فلاح - رئیس کمیته اجرایی مسابقات لیگ ستارگان با اشاره به شرکت 60 تیم در این مسابقات، حضور 5 تیم از چهار کشور عمان، ترکیه، عراق و سوریه در این مسابقات را بسیار مثبت ارزیابی کرد.
رئیس کمیته اجرایی مسابقات لیگ ستارگان افزود: هر تیم 20 میلیون تومان اعتبار خرید سهام از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار دارد. در پایان رقابت هر تیمی که بیشترین مقدار بازدهی را کسب کند، برنده خواهد شد.
فلاح ادامه داد: هر تیمی که از معاملات سود کند آن مقدار سود متعلق به خودش است. هر تیمی که بیش از 15 درصد ضرر کند از دور رقابت‌ها خارج می‌شود و سازمان بورس این ضرر 15 درصدی را متقبل خواهد شد.
رئیس کمیته برگزاری لیگ ستارگان بورس افزود: ارزش افزوده رقابت‌های لیگ ستارگان بورس بزرگ شدن آن است تیم‌های خارجی که در این رقابت‌ها حضور دارند سرمایه گذاران بالقوه بورس ما هستند این افراد با واحد پولی و سامانه معاملاتی کشورمان معامله می‌کنند. پس ما آموزه‌های بورسی‌مان را به دانشجویان کشورهای دیگر انتقال می‌دهیم.
مشاهده فیلم این لیگ در سایت تلوبیون:
https://www.telewebion.com/episode/2066879

مشاهده فیلم این لیگ در سایت ایرنا:
http://www.irinn.ir/fa/news/710499/%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%D9%81-%D8%B3%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%84%DB%8C%DA%AF-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3
ارسال کننده:
تعداد بازدید:4117
تصاویر مرتبط:
tempShowtool_dorsaetoolsenews_sample_templateuni_block145
برچسب ها
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
صوت
تهران، خيابان ده ونك، دانشگاه الزهرا ( س )
كدپستي : ۱۹۹۳۸۹۳۹۷۳
تلفن : ۹۸۲۱۸۸۰۴۴۰۴۰+
فاكس : ۹۸۲۱۸۸۰۳۵۱۸۷+