۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
اطلاعیه روابط عمومي دانشگاه الزهرا در خصوص بازگشایی دانشگاه از 17 خرداد ماه 1399
 
 
ضمن عرض سلام و تشکر از کلیه اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه که با تلاش دسته جمعی و اهتمام مثال زدنی خود، تداوم آموزش غیر حضوری (الکترونیکی) را میسر ساختند. با توجه به اعلام رسمی دولت محترم در خصوص بازگشایی مجدد دانشگاهها، دانشگاه الزهرا این اطلاعیه را به منظور آگاهی اساتید، دانشجویان و کارکنان مرتبط با موضوع تهیه و ابلاغ می نماید. اهتمام دانشگاه مبنی بر حضور دانشجویان و اساتید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط ایشان و تامین بستر مناسب توسط دانشگاه بوده است، به نحوی که فرایند ارائه و تایید درخواست بر ای حضور دانشجویان در بستر سامانه آموزشی دانشگاه از طریق پیشخوان "درخواست انجام فعالیت پژوهشی حضوری دانشجویان" تهیه شده است و دانشجویان طبق بندهای مرتبط در این اطلاعیه می توانند به پیشخوان مربوطه مراجعه نمایند.

1- طبق اعلام قبلی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا، برگزاری امتحانات دانشجویان ارشد و دکترا (با توجه به دستور العمل های اعلامی وزارت) در اختیار اساتید گذاشته شده است و لازم است دانشجویان محترم در خصوص هر یک از واحدهای درسی خود، تابع نظر استاد درس در خصوص شرکت در امتحان پایان نیمسال 982 باشند. برگزاری امتحانات مقاطع تحصیلات تکمیلی به شکل مجازی خواهد بود.

2- در مقطع کارشناسی با توجه به تعداد دانشجویان و کثرت دروس، امتحانات برگزار و شکل برگزاری آن نیز مجازی خواهد بود.

3- تمامی امتحانات دانشگاه به شکل مجازی و در روز و ساعت اعلام شده قبلی در سیستم آموزشی دانشگاه برگزار می گردد، مگر در موارد خاص با درخواست استاد درس و تایید دانشکده و ارائه مجوز از سوی معاونت محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه.

4- امتحانات دانشجویان بین المللی فقط به شکل مجازی برگزار خواهد شد.

5- دانشجویان دکتری دارای واحد رساله و پژوهشگران پسا دکتری می توانند از روز 17 خرداد ماه 1399 در دانشگاه حضور داشته باشند. بدیهی است امکان ارائه خوابگاه به دانشجویانی که واحد رساله را در نیمسال جاری حذف کرده اند وجود نخواهد داشت.

6- دانشجویان دکتری که دارای واحد امتحان جامع (کتبی یا شفاهی) هستند و درخواست حذف در نیسمال جاری نداده اند، می توانند از تاریخ 17 خرداد ماه برای انجام امور مربوطه به دانشگاه مراجعه نمایند. لازم به ذکر است این دسته از دانشجویان در صورتیکه متقاضی خوابگاه باشند، صرفا یک هفته قبل از امتحان جامع با تأیید دانشکده مربوطه و اعلام به معاونت محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی می توانند از امکانات خوابگاه استفاده و پس از آن تحویل دهند.

7- دانشجویان دوره کارشناسی ارشد که دارای واحد پایان‌نامه بوده و لازمست برای انجام امور آزمایشگاهی و کارگاهی از امکانات دانشگاه استفاده نمایند، می توانند با تأیید استاد راهنما و دانشکده مربوطه و اعلام به معاونت محترم آموزشی در دانشگاه حضور یابند. بدیهی است امکان ارائه خوابگاه به دانشجویانی که واحد پایان نامه را در نیمسال جاری حذف کرده اند وجود نخواهد داشت.

8- برای واحدهای عملی کلیه دانشجویان که تا کنون به شکل مجازی برگزار نگردیده است و طبق اعلام معاونت آموزشی دانشگاه (که در اطلاعیه جداگانه ای به اطلاع خواهد رسید) بصورت حضوری اجرا خواهد شد، بازه زمانی معادل حداکثر 6 هفته از روز یکشنبه 15 تیر ماه 99 در نظر گرفته شده است. لازم است بخش قابل توجهی از این دوره ها طی 4 هفته اول با هماهنگی اساتید درس و دانشجویان بصورت فشرده اجرا شود و موارد استثنا طی دو هفته پایانی به اتمام برسد.

9- استفاده از خوابگاه برای دانشجویان شهرستانی با توجه به مصوبات شورای سلامت و پیشگیری از کرونا و نیز رعایت دستورالعمل های آن ذکر شده در اطلاعیه‌های معاونت های دانشجویی و آموزشی امکان پذیر خواهد.

10- سکونت دانشجویان دکتری در خوابگاه به‌ تدریج و براساس زمان‌بندی و برنامه معاونت محترم دانشجویی صورت ‌خواهد گرفت.

11- سکونت دانشجویان در خوابگاه از 17 خرداد ماه به بعد و در نیسمال جاری به منزله استفاده ایشان از یک ترم خوابگاه است.

12- سلف و هر نوع خدمات تغذیه‌ای در دانشگاه طبق روال تابستان های گذشته تعطیل خواهد بود.

13- شرایط حضور دانشجویان در دانشگاه و سکونت در خوابگاه شامل موارد ذیل است:
الف. ضرورت حضور دانشجویان با مسئولیت علمی استاد راهنما، اعلام دلایل، کنترل و نظارت اساتيد راهنما خواهد بود.
ب. دانشجویان متعهد می‌گردند تمامی دستورات بهداشتی و پیشگیرانه ابلاغی از سوی مرکز محترم مشاوره، بهداشت و سلامت دانشگاه را رعایت نمایند.
ج. دانشجویان ساکن در خوابگاه متعهد می‌گردند فقط برای حضور در آزمایشگاه، کتابخانه، ملاقات با استاد راهنما و خرید مایحتاج ضروری از خوابگاه خارج شوند و در صورت عدم رعايت پروتکل ها امکان حضور در خوابگاه را از دست خواهند داد.
د. صرفا واحدهای؛ خوابگاه، آزمایشگاه و کتابخانه به ایشان ارائه سرویس می‌نماید.

لازم به تاکید است فرایند حضور دانشجویان دارای جنبه های آموزشی و دانشجویی می باشد که مجموعه فرمها و دستورالعمل ها و فرایند درخواست و ... در پیشخوان "درخواست انجام فعالیت پژوهشی حضوری دانشجویان" طراحی و از روز شنبه 17 خرداد ماه قابل بهره برداری می باشد.
 
 
 
 
 
8729
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:170
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.