۱۳۹۹ دوشنبه ۱۸ فروردين
چاپ ترجمه کتاب توسط خانم زهرا آزادفر
ارسال شده در تاریخ 1398/11/01
ساعت 13:38
خانم زهرا آزادفر دانشجوی دکتری روان‌شناسی دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه الزهرا(س) موفق به ترجمه کتاب "ابراز وجود و جرأت مندی در زنان" شدند.
دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی این موفقیت را به ایشان و گروه آموزشی روان‌شناسی تبریک گفته و برایشان آرزوی توفیق روزافزون دارد. 
 
 
 
کتاب «The Assertiveness Guode for Woman» به قلم «Julie De Azevedo» روان‌درمانگر و استادیار مددکاری اجتماعی دانشگاه یوتا.لی با ترجمه‌ زهرا آزادفر دانشجوی دکترای روان‌شناسی دانشگاه الزهرا (س) در نشر لگا منتشر شد.

این کتاب راهنما که مبتنی بر نظریه دلبستگی است به شما کمک می‌کند افکار و احساسات خود را شناسایی کنید، هیجانات‌تان را متعادل سازید، نیازهایتان را بیان کنید، مرزهای سالمی را در روابط‌ خود بکشید و در نهایت زندگی‌تان را بهبود ببخشید. با کسب مهارت جرات‌مندی می‌توانید نیازها و خواسته‌های‌‌تان را در روابط با حفظ احترام خود و دیگران به‌وضوح بیان کنید. بدون مهارت جرات‌مندی احتمالا زمانی که نیازهایتان برآورده نمی‌شوند چیزی نمی‌گویید یا به روش‌های پرخاشگرانه و آسیب‌زا به دنبال رسیدن به خواسته‌های خود هستید. افراد با سبک‌های دلبستگی متفاوت به دلایل مختلفی در مهارت جرات‌مندی مشکل دارند؛ حتی زنانی که سبک دلبستگی ایمن دارند گاهی در شرایط استرس‌زا در ابراز هیجانات خود دچار مشکل می‌شوند. این کتاب با استفاده از راهبردهای مبتنی بر ذهن‌آگاهی، درمان شناختی رفتاری [CBT] و رفتار درمانی دیالکتیکی [DBT] به شما کمک می‌کند از تاثیر سبک‌ دلبستگی خود بر جرات‌مندی آگاه شوید. هنگامی که قادر به ابراز وجود و شناسایی نیازهای خود نیستید با کمک این کتاب می‌توانید به‌جای گیر افتادن در چرخۀ نشخوار فکری و احساس گناه نیازهای خود را ابراز کرده و آن‌چه می‌خواهید را به دست آورید. اگر دارای سبک دلبستگی مضطرب هستید و هیجانات شدیدی را تجربه می‌کنید یا به دلیل داشتن سبک دلبستگی اجتنابی در شناسایی هیجانات خود دچار مشکل هستید یا به هر دلیلی ابراز وجود برای‌تان دشوار است، این کتاب به شما کمک می‌کند از افکار و احساسات خود آگاه شوید، توانایی ابراز نیازها و خواسته‌های خود را داشته باشید، مرزهایی را در روابط خود تعیین کرده و یک زندگی رضایت‌بخش را تجربه کنید.
از موضوعات ارائه‌شده در این کتاب:
-سبک ارتباطی شما چیست؟
-چگونه در یک محیط کاری مردانه جرات‌مند باشیم؟
– چرا جرأت‌مندی در زنان به عنوان خصومت و پرخاشگری تفسیر می‌شود؟
ارسال کننده:
تعداد بازدید:206
تصاویر مرتبط:

  • زهرا_آزادفر_0
  • Zahra Azadfar_0
  • 2_0

برچسب ها
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
گروه روانشناسی
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ده ونک، روبروی درب اصلی دانشگاه الزهراء(س)، دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی  
کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188049937+ فاکس : 982188041464+
                  edupsy@alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.