۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند
حضور دانشگاه الزهرا در دومین نشست کارگروه ملی همکاری با دانشگاهها و موسسه های آموزشی کشور ژاپن
ارسال شده در تاریخ 1398/08/13
ساعت 17:02
دومین نشست کارگروه توسعه همکاری با دانشگاهها و موسسه های آموزشی کشور ژاپن با حضور معاونان و مدیران بین الملل دانشگاهها و پژوهشگاه های سراسر کشور صبح روز دوشنبه 13 آبان ماه1398 در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزارشد. دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه الزهرا و دکتر عزت عسکرانی عضو هیات علمی دانشکده علوم زیستی فارغ التحصیل ژاپن در رشته ژنتیک مولکولی در این نشست حضور یافتند. در آغاز نشست دکتر احمدی، ریاست دانشگاه تربیت مدرس پس از خوشامدگویی به میهمانان خلاصه ای از انگیزه ی تشکیل میز ایران و ژاپن و فعالیت یکساله ی آن خصوصا شرکت خودشان در یک نشست علمی در توکیو و نیز اهداف بلند مدت این تشکل علمی برای استحکام و استمرار همکاری های علمی ارائه کرد.
سپس سفیر ژاپن در ایران آقای موریکاوا سخنانی به زبان فارسی در سپاس از فرهنگ و دانش ایرانی در زمان جاده ابریشم بیان کرد. وی تبادل دانشجو بین دانشگاههای دو کشور را زمینه ی بسیار مناسبی برای ایجاد و ادامه ی ارتباط پایدار بین دو ملت ایران و ژاپن دانست.
سپس آقای پروفسور واتانابه نماینده دانشگاه کیوشو به صورت مبسوط به معرفی توانمندیهای دانشگاه کیوشو و بخصوص در زمینه تسهیلات اموزش به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی پراخت. هم اکنون 10 دانشجوی ایرانی در این دانشگاه مشعول تحصیل هستند
در این نشست مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه الزهرا ابراز امیدواری کرد تبادل دانشجو با دانشگاه های ژاپن با حمایت سفارت ژاپن در تهران هرچه بهتر صورت پذیرد.
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:974
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
   
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.